O. Ivan Pleše, u svojoj rodnoj Župi, jučer, u nedjelju 15. 07. 2018. godine, u Crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu, služio je Mladu misu, nakon što je protekle nedjelje, 08. srpnja, slavljenički Mlada misa o. Ivana Pleše održana u kapeli sv. Josipa u Moslavačkoj Slatini, odakle potječe njegova obitelj.

O. Ivan od Presvetog Trojstva (Pleše) rođen je i odrastao u obitelji Pleše u Novoselcu, a za svećenika je zaređen početkom mjeseca lipnja ove godine i to za Hrvatsku karmelsku provinciju Svetog Oca Josipa.

Župnik Župe Uzvišenja Svetog Križa, Velečasni Božo Pinjuh, srdačnim je riječima pozdravio o. Ivana u našoj Župi te mu zaželio da, kao i Isus, bude sijač Božje riječi, među ljudima gladnim ljubavi, pažnje, praštanja, ljudskosti i razumijevanja.

Srcem i dušom Velečasni Pinjuh čestitao je mladom o. Ivanu, zaželio mu dobrodošlicu među braću svećenike i pozvao ga na dobro u ljubavi i raspoloživosti, prema svakom čovjeku kojeg će susresti u svećeničkom životu te u završnom obraćanju istaknuo da želi da bude sretan, a vjernici neka budu oni, s kojima će dijeliti dobro i zlo.

Na završetku misnog slavlja, mladomisnik je uz zajednički, svim okupljenim vjernicima, podijelio i pojedinačni mladomisnički blagoslov. U znak proslave ovog radosnog događaja, nakon mise održano je kratko druženje ispred crkve u Križu.

U ime Općine Križ, podršku o. Ivanu na njegovu svećeničkom putu iskazao je Općinski načelnik Marko Magdić.