Općina Križ, Mjesni odbor Vezišće, Opera Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu i ove godine organizirali su Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini, a u Domu kulture Milka Trnina u Vezišću, 15. prosinca 2016. godine,  okupili su se ljubitelji operne umjetnosti te štovatelji Trnine.

Uz Općinskog načelnika Općine Križ Marka Magdića, njegovog zamjenika Mladena Rogića i Predsjednika Općinskog vijeća Općine Križ Đuru Pahera, na koncertu je ispred Gradonačelnika Grada Zagreba nazočila gospođa Ana Stavljenić Rukavina, ispred Zagrebačke županije izaslanica Skupštine Zagrebačke županije bila je gospođa Ivana Posavec Krivec, te predstavnici Udruge poklonika Milke Trnine, gospođa Zdenka Weber i Ivan Mirnik.

U obnovljenom Domu kulture, uoči rođendana Milke Trnine, rođene 19. prosinca 1863. godine, u ovo blagdansko vrijeme tradicionalno se dodjeljuje i Plaketa Milke Trnine. Općina Križ njeguje uspomenu na Milku Trninu nizom projekata i manifestacija među kojima je i dodjela Plakete. Temeljem Javnog poziva, Općinski načelnik Općine Križ, predložio je Općinskom vijeću Općine Križ da Plaketu dodijeli Mjesnom odboru Vezišće, što je ono i učinilo na sjednici održanoj 12. prosinaca ove godine. Predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Đuro Paher uručio je Plaketu Milke Trnine gospodinu Tihomiru Tičaku, predsjedniku Mjesnog odbora Vezišće.

Plaketa Milke Trnine dodjeljuje se kao posebno počasno priznanje za zahvalnost i istaknuti doprinos promicanju kulturne ostavštine imena i djela Milke Trnine. U suradnji s Općinom Križ Mjesni odbor Vezišće dugi niz godina organizira vrlo aktivan život te u suradnji s udrugama Općine Križ koristi svaku priliku promičući Milku Trninu i rodno joj Vezišće. Mjesni odbor Vezišće dugi niz godina skrbi o mjestima spomena Milke Trnine, no možda je najvažnije ne zaboraviti da je upravo Mjesni Odbor Vezišće jedan od glavnih pokretača i organizatora manifestacija Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini i Lipanjskih susreta koji se neprekinuto održavaju više desetljeća u Vezišću.

Na tradicionalnom opernom koncertu solista Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu ove su godine u Vezišću nastupili: Mira Vlahović (sopran), Sofia Ameli Gojić (mezzosopran), Nikša Radovanović (tenor), Vitomir Marof (bariton), uz klavirsku pratnja Vjekoslava Babića. Večer je završena nastupom Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće.