Općinski načelnik danas se susreo s ravnateljem Osnovne škole Milke Trnine te su zajedno snimili prilog za Mrežu Tv u kojem su s ponosom najavili da je Osnovna škola Milke Trnine i njenih ukupno 187 učenika, odabrana za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme koja kreće od jeseni, kroz eksperimentalni program “Škola za život” Ministarstva obrazovanja. Naša je Osnovna škola prva od 900 škola predala svoju prijavu za sudjelovanje u ovom eksperimentalnom programu.

Odabrane su ukupno 72 škole, 46 osnovnih i 26 srednjih, 8.500 učenika i oko 1500 učitelja od jeseni kreću u eksperimentalnu provedbu kurikularne reforme. Škole koje su ušle u eksperimentalni program dobit će nove nastavne materijale te će se omogućiti stručno osposobljavanje nastavnika i opremanje škola i kabineta. Upravo je to bio jedan od glavnih razloga zbog kojih se, ističe ravnatelj Hasan, škola prijavila za sudjelovanje u ovom projektu.

Općina Križ tijekom godine pomaže Osnovnoj školi kroz sufinanciranje prehrane učenika slabijeg imovinskog stanja, podmirenje troškova školske sportske dvorane koju koriste brojni sportski klubovi Općine Križ, ali i kupnjom razne opreme kao što su pametna ploča i računala. Općinski načelnik Marko Magdić istaknuo je da posebno raduje i to što će Zagrebačka županija sufinancirati nabavu udžbenika za sve učenike osnovnih škola u idućoj školskoj godini i to po modelu sufinanciranja 60 posto vrijednosti dok bi ostalih 40 posto sufinancirali gradovi i općine. Općina Križ za tu namjenu ima osigurana sredstva Proračunom za 2018. godinu.

Informativni prilog na Mreži TV možete pogledati danas u 18 sati u vijestima.