Na poziv Općine Križ Muzej Moslavine Kutina jučer je u Galeriji Križ predstavio intrigantnu i zanimljivu izložbu donjeg rublja i higijene pod nazivom Zaviri ispod. Riječ je o najnovijem postavu etnografske izložbe autorice Slavice Moslavac, a kojeg je svojim nastupom upotpunio i vokalni sastav Rusalke iz Kutine čije su članice ujedno bile i modeli modne revije donjeg rublja. Ova nesvakidašnja i vrlo atraktivna izložba usprkos lošem vremenu, na radost organizatora okupila je vrlo velik broj posjetitelja. Izložbu je posjetio i nazočne pozdravio i Gradonačelnik Grada Kutine Zlatko Babić te Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Etnografska izložba pod nazivom Zaviri ispod /donje rublje i higijena/ govori o nekadašnjoj zabranjenoj temi donjeg rublja. Osim tradicijske originalne građe, predstavljeno je i suvremeno rublje od podsuknji, kombinea, grudnjaka, korzeta, gaća, čarapa, haltera…