Udruga vinogradara i vinara „ŠKAF“ Križ osnovana je 2011. godine. Danas udruga broji 110 članova koje tijekom godine konstantno educira o novitetima i obvezama vezanim uz vinogradarstvo. Osim edukacija organiziraju i edukativne izlete, a dobro surađuju i sa susjednim prijateljskim udrugama. Sve se to u pozitivnom smislu odrazilo i na rezultate 7. Izložbe vina vinogradara i vinara „Škaf“ Križ 2018., na koju je zaprimljeno čak 81 uzorak vina. Na izložbi održanoj 5.05.2018. godine vino su ocjenjivali degustatori, dobri poznavatelji vina kontinentalne Hrvatske, koji imaju certifikat da su osposobljeni autonomno, stručno i visoko profesionalno vrednovati kvalitetu vina, sukladno Pravilniku o ocjenjivanju vina u Zagrebačkoj županiji. Tko je na osnovi postignutih bodova osvojio medalje i priznanja za svoja vina pogledajte u priloženoj tablici. Ove je godine počasni naziv Milkino vino koje dodjeljuje Udruga Škaf u suradnji s Općinom Križ, osvojilo vino obitelji Srdojević, mješavina bijelih sorata.