Vezano uz buku i prašinu koja nastaje u tvorničkom krugu DIN-a Novoselec i onečišćuje okoliš, a naročito povodom upita građana vezano uz isto, Općina Križ u kontaktu s predstavnicima spomenute tvornice doznaje sljedeće:

Prema informaciji DIN-a Novoselec, počevši od 26. 10. 2019. godine, proizvodnja se neće obavljati u noćnim satima, a pregradnjom postrojenja buka će se smanjiti na podnošljivu razinu.

Imisija prašine od proizvodnje peleta također će se smanjiti pregradnjom postrojenja i ugradnjom industrijskih zavjesa, a proizvodnja se neće vršiti preradom suhe drvne mase.

Ujedno, sazvan je sastanak predstavnika Općine Križ, mjesne samouprave i DIN-a Novoselec na temu rješavanja ove tematike na zadovoljstvo, prije svega stanovnika naselja Novoselec.