Još 2011. godine Dječji vrtić Križ organizirao je maskiranu zabavu koja je do posljednjeg mjesta ispunila Društveni dom u Križu. Naredne, 2012. godine Turistička zajednica Općine Križ organizirala je Tradicijski fašnik na ljetnoj pozornici u Križu u kojem su sudjelovale udruge Općine Križ na način da je uprizoren fašnik i stari običaji koji su ga nekada pratili.
Protekle 2013. godine, zbog sve manjeg interesa za organiziranjem Okešinečkog fašnika, a i nemogućnosti organizacije masovne manifestacije kakva je to bila nekada, Turistička zajednica Općine Križ, u suradnji s Dječjim vrtićom Križ, organizirala je Dječji fašnik, pod posebnim nazivom „Čarobna šuma“ u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu. Sudjelovali su osim četiri skupine Dječjeg vrtića Križ i predstavnici dječjih vrtića s područja Lokalne akcijske grupe Moslavina i to vrtića Kloštar Ivanić, Dječjeg vrtića Velika Ludina, Dječjeg vrtića Čazma, Dječjeg vrtića Ivanić-Grad, Dječjeg vrtića Dubrava i Dječjeg vrtića Popovača. Pridružila im se i skupina djece  Mjesnog odbora Okešinec kao predstavnici Okešinečkog fašnika te Društva „Naša djeca“ Vladimir Nazor Križ. Ukupno je u manifestaciji sudjelovalo oko 400 maskirane djece.
Također, svoj doprinos dalo je i 20 članova Limene glazbe Dobrovoljnog vatrogasnog društva Križ, te volonteri (trgovačkog društva Poduzetnička zona Križ d.o.o., DVD-a Novoselec i Amaterskog kazališta „Josip Badalić“ Križ) koji su obučeni u klaune animirali djecu. Glazbeni gosti bili su Trešnjevački mališani, njih 50. Ukupno, je bilo oko 470 sudionika manifestacije te oko 1000 posjetitelja koji su do posljednjeg mjesta ispunili školsku sportsku dvoranu.
Zbog velikog prošlogodišnjeg uspjeha, Dječji fašnik planira se održati i ove godine i to u cilju da se tradiciju prenese na najmlađe generacije koje se upravo tom starom običaju najviše vesele. Na dječji fašnik koji će se ove godine održati pod nazivom „Budi što želiš“ i to 01.03.2014. u sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu, pozvani su ponovno predstavnici dječjih vrtića s područja Lokalne akcijske grupe Moslavina i Zagrebačke županije. Očekuje se oko 400 sudionika Dječjeg fašnika te preko 1500 posjetitelja.
Turistička Zajednica Općine Križ glavni je organizator ove manifestacije koja ima cilj razveseliti djecu te im omogućiti veselo druženje, upoznavanje tradicije fašnika i novih prijatelja iz gostujućih dječjih vrtića. Partner u ovom događanju je Općina Križ koja nosi status Općine prijatelja djece te Dječji vrtić Križ sa statusom Eko škole.
Uz ugostiteljsku ponudu te velik broj iznenađenja koje smo pripremili kako za sudionike tako i posjetitelje ovogodišnjeg Dječjeg fašnika koji nosi naziv Budi što želiš, nadamo se da već počinjete smišljati maske te da nam se planirate pridružiti 1.ožujka 2014. godine u Križu.