Općina Križ kao Općina prijatelj djece, svake godine u dječjem tjednu poklanja mališanima, odnosno starijim vrtićkim skupinama i predškoli te djeci nižih razreda Osnovne škole Milke Trnine Križ besplatnu predstavu. Ove godine na sam Međunarodni dan djeteta, 1. listopada 2018. godine u 10:30 sati u Domu kulture Josip Badalić Križ održat će se predstava Grga Čvarak u izvedbi Pučkog otvorenog učilišta Gorica. U predstavi glume Ana Vilenica, Mateo Videk i Tomislav Krstanović.

Grga Čvarak temeljno je djelo hrvatske dječje poezije, pa tako i nezaobilazan lektirni naslov. Od njegovog nastanka 1967. godine do danas, svojim humorom ne prestaje uveseljavati djecu i odrasle. Tko ne zna za Grgu Čvarka, koji svojom ambivalentnošću pokazuje sve odlike pravoga živog djeteta? Upravo je u toj ambivalentnosti dobrote i nestašluka najveća Grgina zanimljivost.