Sukladno Zakonu o sustavu civilne zaštite, Općinski načelnik Općine Križ imenovao je Stožer civilne zaštite Općine Križ, a isti se sastao ovih dana u Općini Križ u cilju formiranja Stožera, međusobnog upoznavanja članova te upoznavanja s zakonskom regulativom i aktualnom tematikom na području civilne zaštite i djelovanja u slučaju potrebe. Trenutno je pri kraju izrada Procjene rizika od velikih nesreća za Općinu Križ koja će između ostalog dati smjernice djelovanja za imenovani Stožer civilne zaštite. Stožer civilne zaštite je stručno, operativno i koordinativno tijelo za provođenje mjera i aktivnosti civilne zaštite u velikim nesrećama i katastrofama.

Za načelnika Stožera civilne zaštite Općine Križ imenovan je zamjenik Općinskog načelnika Općine Križ Zlatko Hrastić. Njegov je zamjenik tajnik Vatrogasne zajednice Općine Križ Mladen Rogić. Za članove Stožera imenovani su:

1. Lidija Bahlen, predstavnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Križ
  2. Nada Horvat, predstavnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Križ
  3. Žarko Gambiroža, predstavnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine Križ
  4. Maja Dundović Pleša, predstavnica Jedinstvenog upravnog odjela Općine Križ
  5. Latinka Rupčić, predstavnica Policijske postaje Ivanić-Grad za područje Općine Križ
  6. Maja Milković, predstavnica Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Zagreb
  7. Mario Matanić, zapovjednik postrojbi Vatrogasne zajednice Općine Križ
  8. Ivana Bajt, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Ivanić – Grad
  9. Dubravko Kavčić, predstavnik Hrvatske gorske službe spašavanja – Stanice Zagreb
  10. Dražen Mihalić, direktor Veterinarske stanice Križ d.o.o. Križ
  11. Galibedin Galijašević, liječnik opće prakse Ambulante u Križu, Ispostave Ivanić Grad Doma zdravlja Zagrebačke županije
  12. Mario Mikac, predstavnik Hrvatske elektroprivrede d.d., HEP – Operator distribucijskog sustava d.o.o., Elektre Križ
  13. Dražen Sopina, predsjednik Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Podružnice Zagrebačke županije, Ogranak Križ
  14. Aleksandar Tutić, načelnik Odreda izviđača Siniša Pavković Križ

Kako je zaključeno na nedavnom sastanku Stožera civilne zaštite Općine Križ, njegova je funkcija da obavljati poslove koji se odnose na prikupljanje i obradu informacija ranog upozoravanja o mogućnostima nastanka velike nesreće i katastrofe, razvija plan djelovanja sustava civilne zaštite na svom području, upravlja reagiranjem sustava civilne zaštite, obavlja poslove informiranja javnosti i predlaže donošenje odluke o prestanku provođenja mjera i aktivnosti u sustavu civilne zaštite. Radom Stožera civilne zaštite Općine Križ rukovodi načelnik Stožera, a u slučaju proglašenja velike nesreće ili katastrofe, rukovođenje preuzima Općinski načelnik Općine Križ.