• 6 ožujka, 2020
  • 6:00 pm

U petak 6. ožujka, uoć Međunarodnog dana žena, Općina Križ organizira događaj pod nazivom „Žene i ljubav!“
Govorimo o ljubavi prema sebi, partnerstvu, odnosima i to s poznatim piscem Brunom Šimlešom koji ove godine obilježava 18 godina spisateljske karijere.

Bruno Šimleša (1979), jedan od naših najpoznatijih pisaca. Svoju spisateljsku punoljetnost je odlučio proslaviti promocijama i predavanjima po Hrvatskoj i regiji.

Prvu knjigu objavio je 2001. godine i to u vlastitoj nakladi jer su ga odbili svi hrvatski izdavači. Knjiga je ipak pronašla put do čitatelja dokazujući da knjiga s područja duhovnosti ne mora vrijeđati inteligenciju čitatelja i banalizirati stvarnost. Njegove knjige razbijaju predrasude o literaturi samopomoći, pokušavajući pronaći most između znanstvenih spoznaja i duhovne dimenzije stvarnosti.

Objavio je devet knjiga, a Ljubavologija je i dalje naša najprodavanija knjiga o ljubavi i odnosima. Njegove knjige hit su i u regiji – uskoro će biti objavljena šesta knjiga na slovenskom, a dvije su objavljene i u Srbiji, Makedoniji te Albaniji, sve u nekoliko izdanja. Ukupno je prodano više od 150.000 primjeraka što ga čini jednim od najprodavanijih pisaca u regiji.

Piše o razvijanju samopouzdanja, ljubavi i odnosima, odgoju, esenciji duhovnosti i uvijek o svemu – bez rukavica!

Diplomirao je sociologiju 2003. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu s temom Ontologijske sigurnosti u djelu Anthonyja Giddensa. Dvije godine vodio je emisiju Svaki dan, dobar dan na Hrvatskoj televiziji i redovito surađuje s brojnim medijima u Hrvatskoj i regiji. Trenutačno piše kolumnu za Blogbuster.hr

Udruga Sve za nju 2016. godine dodijelila mu je nagradu VAM zbog pomaganja onkološkim pacijentima i senzibiliziranja javnosti za probleme svih koji se bore s rakom, a 2017. godine Hrvatska udruga za odnose s javnošću nominirala ga je za Komunikatora godine.

U braku je 12 godina i ponosni je tata predivne desetogodišnjakinje.