Danas je u Dječjem vrtiću Križ bilo posebno svečano. Održan je projektni dan i podignuta je po peti puta, zelena zastava. S obzirom da već devetu godinu neprekidno Dječji vrtić Križ obnavlja status Međunarodne Eko škole, ovu su godinu primili i srebrni certifikat.

Skupina Cicibani iz objekta Dječjeg vrtića Križ u Novoselcu, Vjeverići i Žirići, kao domaćini, svečano su poslušali himnu naše Domovine, te otpjevali vrtićku eko himnu, recitirali, pozdravili goste, među kojima je bio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, a potom su i ponosno podigli zelenu zastavu. To su prigodom djeca s odgojiteljicama svečano otvorila i “hotel za dobre kukce“, a sadnjom cvijeća pozvali su kukce da što prije posjete hotel. Hotelom za dobre i korisne kukce djeca žele povećati raznolikost okoliša i omogućiti bujanje života bez kemikalija.

Slijedilo je, primjereno dječjoj dobi, predavanje o pčelama, njihovom životu i važnosti pčela koje je za djecu pripremila Martina Puškarić te razne igre i aktivnosti za sva razvojna područja.