Započeo je i Dječji tjedan, a Općina Križ kao Općina prijatelj djece, svake godine u dječjem tjednu poklanja mališanima, odnosno starijim vrtićkim skupinama i predškoli te djeci nižih razreda Osnovne škole Milke Trnine Križ besplatnu predstavu. Nalazimo se u dječjem tjednu, a kao i svake godine djeci smo poklonili predstavu Grga Čvarak.

Ove godine na sam Međunarodni dan djeteta, 1. listopada 2018. godine u 10:30 sati u Domu kulture Josip Badalić Križ djecu su u izvedbi Pučkog otvorenog učilišta Gorica nasmijali Ana Vilenica, Mateo Videk i Tomislav Krstanović odličnom izvedbom predstave Grga Čvarak, inače nezaobilaznog lektirnog naslova.

Općina Nije zaboravila ni one malo starije te je tako dječji tjedan započela raspisavši natječaj za učenike i studentske stipendije a o svemu više možete saznati na poveznici u prilogu.

Natječaj za dodjelu stipendija učenicima i studentima s područja Općine Križ za školsku/akademsku godinu 2018./2019.