U povodu Uskrsa, najvećeg kršćanskog blagdana, u želji da ovaj blagdan provedu u miru i blagostanju i oni u potrebi, Općina Križ je izdvojila sredstva u iznosu 5.000,00 kuna za kupnju namirnica koje će Caritas Župe Uzvišenja Svetog Križa podijeliti potrebitima Općine Križ.

Tradicionalno, u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Ivanić-Grad, iz Proračuna Općine Križ za 2018. godinu izdvojeno je 4.060,00 kuna namijenjenih za podmirenje troškova sufinanciranja darivanja socijalno ugroženih osoba uoči uskrsnih blagdana. Općinski je načelnik zajedno s volonterima gradskog i općinskog društva Crvenog Križa obišao danas nekoliko korisnika, darivao ih paketima te im poželio sretan Uskrs. Darivano je ukupno 29 osoba po popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i to stare i nemoćne osobe – korisnici zajamčene minimalne naknade – 6 osoba, te djeca iz socijalno ugroženih obitelji – korisnici zajamčene minimalne naknade – 23 djece.

Za programe i projekte Crvenog križate rad Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad, Općina Križ godišnje izdvaja oko 80.000,00 kuna.