Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, svim braniteljima, a posebno braniteljima Zagrebačke županije čestita Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije koji se Odlukom Županijske skupštine obilježava 27. lipnja. Toga dana 1991. godine je u Pokupskom, na bojištu uz rijeku Kupu raspoređena 2. „A“ brigada ZNG-a (2. gardijska brigada „Gromovi“).

Povodom obilježavanja Dana hrvatskih branitelja Zagrebačke županije u petak, 26. lipnja 2020. godine s početkom u 10:00 sati kod spomen obilježja na mostu na rijeci Kupi (Općina Pokupsko) delegacija Zagrebačke županije na čelu sa županom Stjepanom Kožićem te predsjednikom Županijske skupštine Matom Čičkom odat će počast puštanjem vjenčića i bijelih ruža u rijeku Kupu te paljenjem svijeća poginulim hrvatskim braniteljima s područja Zagrebačke županije.

S obzirom na epidemiološku situaciju ovogodišnje centralno obilježavanje, planirano u Ivanić-Gradu, ne će se održati.