U nedjelju 15.12.2019.  godine u 19 sati dođite na besplatni koncert osebujne glazbene umjetnice Nine Kralić koji će se održati u prekrasnom ambijentu Župne Crkve Uzvišenja Sv. Križa u Križu.

Nina Kraljić, pjevačica je glazbenica i sinkronizator ( voice actress) crtanih filmova, rodom iz Lipovljana, a živi i radi u Zagrebu. U svom repertoaru miješa različite stilove glazbe, od tradicionalne etno glazbe, ambijentalne, filmske glazbe, što ju čini uvijek prepoznatljivom i različitom od ostale pop glazbe. Jedna je od rijetkih pripadnika mlađe generacije glazbenika koja izvodi i njeguje world music u Hrvatskoj, a za nastup u Križu pripremila je i nešto prigodnih božićnih skladbi. Na svojim nastupima ne teži kopiranju studijskih verzija pri izvođenju uživo, voli improvizaciju, koncerti su joj najčešće akustični te izvodi i obrade pjesama drugih glazbenika sličnog stila ali i prepoznatljive pjesme iz The Voica.

Pobjednica je prve sezone natjecateljske emisije  The Voice – Najljepši glas Hrvatske 2015. godine, nakon čega je iste godine objavila i svoj prvi singl Zaljuljali smo svijet”. Ponosna je vlasnica  diskografske nagrade Porin za najboljeg novog izvođača godine koja joj je uručena u ožujku 2016. godine. Nina je također bila predstavnica Hrvatske na Eurosongu 2016. godine u Stockholmu,  te je sa pjesmom “Lighthouse” prvi puta nakon sedam godina dovela Hrvatsku natrag u finale. U srpnju 2017. osvaja nagradu „Slavenska nada” Bjeloruskog Ministarstva kulture na prestižnom natjecanju u gradu Vitebsku. Nominacija za MTV EMAs (European music awards) stiže u listopadu 2017. godine. Nina aktivno nastupa diljem Hrvatske i regije sa svojim bendom, te nastupa i na mnogim drugim festivalima.