Badalićevi dani tradicionalno započinju dodjelom Plakete Josip Badalić. Ove godine sukladno Odluci Općinskog vijeća Općine Križ donesenoj na 35. sjednici Općinskog vijeća održanoj dana 31.03.2017. godine, Plaketa će biti dodijeljena 02.06.2017. godine s početkom u 18 sati u Galeriji Križ i to Palmiri Krleža, najboljoj studentici studija ruskog jezika i književnosti na Katedri za ruski jezik i Katedri za rusku književnost, Odsjeka za istočnoslavenske jezike i književnost, Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za akademsku godinu 2016./2017.

Nakon dodjele Plakete, slijedi i promocija knjige Željke Turk Joksimović „Dok  čitam, živim“. U 20:30 sati očekuje vas koncert klape Levenda i to na ljetnoj pozornici kraj Društvenog doma u Križu, a u slučaju kiše program se nastavlja u Domu kulture Josip Badalić. Dođite i uživajte u popularnim klapskim pjesmama.