ODRŽANI DANI OTVORENIH VRATA GIMNAZIJE U KRIŽU

Nakon što je Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo konačnu Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. te je obznanjena radosna vijest da Gimnazija u Križu, kao Izdvojena lokacija Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad nastavlja s radom, održani su Dani otvorenih vrata u cilju privlačena što većeg broja učenika u prvi razred gimnazije.

Općinski je Načelnik Marko Magdić  istaknuo kako je cijela zajednica još jednom pokazala da se sloga i borba za pravi cilj uvijek isplati. Izrazio svoje veliko zadovoljstvo što Gimnazija ostaje u Križu, međutim, rekao je, treba itekako biti realan: „Ovaj put smo to uspjeli, ali treba se stvarno i malo reprogramirati, a ravnateljima škola je jedna velika obaveza da privuku što veći broje djece.

Tijekom Dana otvorenih vrata, učenici i učitelji Gimnazije u Križu osmašima iz Križa i Popovače pokazali su zašto je Gimnaziju u Križu pravi izbor za njih. Učenike su na početku pozdravile ravnateljica srednje škole Josipa Ilić, pedagoginja Doris Barišec, socijalna pedagoginja Ana Zoger i voditeljica izdvojene lokacije Nikolina Kucelj Tkalčić. Kriški su gimnazijalci za osmaše pripremili prezentaciju u kojoj su ih proveli kroz sve aktivnosti i projekte u kojima sudjeluju tijekom nastavne godine. Informirali su ih o prednostima koje škola nudi (jednosmjenska nastava, opremljenost učionica, mogućnost prehrane u osnovnoj školi, te od iduće godine stipendije i besplatni udžbenici za učenike 1. razreda). Pokazali su kako se kroz društvene igre mogu prenijeti znanja, a svoje umjetničke vještine i kreativnu stranu kroz uvježbane dijaloge i recitacije. STEMovci su znanja i vještine pokazali pokusima iz Fizike i Kemije, a ljubitelji sporta došli su na svoje kroz prezentaciju američkog nogometa.

Na kraju su budući srednjoškolci mogli prelistati godišnjak koji ostaje maturantima kao uspona na srednjoškolske dane, a u tomboli izvučenim dobitnicima kao znak zahvale uručene su simbolične nagrade.

Održan 3. Krigl fest u Križu

Općina Križ u suradnji s Križevačkom udrugom pivara uspješno je organizirala 3. po redu Krigl fest – Craft & grill & rock fest u centru Križa. Svoje pive na Kriškom Krigl festu predstavila je Križevačka udruga pivara kao partner Općine Križ u organizaciji ovog događaja, Križevačka pivovara i mlada domaća pivovara Pivski mudraci. Osim piva okupljeni posjetitelji mogli su uživati i u delicijama s roštilja Food by Dino, ali se i okušati u zabavnim pivskim natjecateljskim igrama. Bend Yellow submarine bio je zadužen za sjajnu atmosferu, a iznenađenje večeri bila je limena glazba DVD-a Križ koja je svojim nastupom oduševila publiku. Atmosferu su svojim vođenjem dodatno podgrijavali Denis i Blaž.

Spomenimo i da je za Caritas Župe Uzvišenja Sv. Križa prikupljeno 5.300,00 kn od prodaje majici i čaša s logom Krigl festa.

OBILJEŽAVANJE BLAGDANA, DAN DRŽAVNOSTI

Obilježavanje blagdana – Dan državnosti u Općini Križ održati će prema sljedećem rasporedu:

30. svibnja 2022. godine (ponedjeljak):

09,00 sati – Posjet Spomen sobi poginulih branitelja iz Domovinskog rata u Galeriji Križ

09,20 sati – Polaganje vijenca kod Centralnog križa na groblju u Križu

09,50 sati – Polaganje vijenca kod Centralnog križa na groblju u Rečici Kriškoj