IZGRADNJA MALIH ULIČNIH VODOVODA

Općina Križ u suradnji s trgovačkim društvom Poduzetnička zona Križ d.o.o. Križ i Vodoopskrbom i odvodnjom Zagrebačke županije d.o.o. Zagreb nastavila je izgradnju malih uličnih vodovoda po Općini Križ. Naime u sklopu EU projekta Regionalni vodoopskrbni sustav Zagrebačke županije te izgradnje magistralnog vodovoda, svim građanima koji su podnijeli zahtjeve za besplatne priključke vode, omogućeno je da se priključe na vodovod. No da bi se priključci izveli, odnosno omogućili i onima koji su na većoj udaljenosti od glavnog vodovodnog pravca, bilo je potrebno, o trošku Općine, izgraditi male ulične vodovode jer taj dio nije predviđen za financiranje u sklopu navedenog EU projekta.

Do sada je izvedeno oko 2 km malih uličnih vodovoda, a u narednom periodu očekuje se priključenje svih onih koji su podnijeli zahtjeve za besplatan priključak, a ne nalaze se blizu glavnog vodovoda.

Čestitka povodom blagdana Svetog Florijana

Svim dobrovoljnim i profesionalnim vatrogascima zahvaljujem na iznimnoj predanost i hrabrost u svom humanom i časnom pozivu te Vam čestitam blagdan Svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca. Ovim putem svim vatrogaskinjama, vatrogascima i dobrovoljcima zahvaljujemo na svemu što čine za dobrobit svoje zajednice i što su se opredijelili za ovaj humani poziv.

Neka vas čuva vaš zaštitnik Sveti Florijan na vašem časnom putu.

Općinski načelnik Općine Križ
Marko Magdić struč. spec. oec.