Poziv na potpisivanje peticije!

Pozivam sve koji vole naš Križ, koji su se kao i ja školovali u našoj gimnaziji i sve koji misle na bolju budućnost, da sutra 30. travnja 2022. godine, od 8 do 12 sati, dođu u centar Križa, kod Doma kulture Josip Badalić, potpisati peticiju
PROTIV UKIDANJA OPĆE GIMNAZIJE U KRIŽU!
Općina Križ nije osnivač škole, već Zagrebačka županija, ali pozivam vas da se uključite jer ću se i osobno i s pozicije općinskog načelnika boriti da zadržimo našu gimnaziju u Križu.. Ogorčen sam prijedlogom Ministarstva znanosti i obrazovanja u kojem stoji kako u školskoj godini 2022./2023. nije predviđen upis učenika u 1. razred Opće gimnazije Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad u Križu. Pozivam vas da potpišete peticiju, jer je odluka Ministarstva trenutno u javnom savjetovanju i s peticijom im želim dodatno pokazati kako je takvo razmišljanje neopravdano. Njihova je odluka iznenadila i roditelje i nastavnike. Tim više, jer smo u dogovoru s ravnateljicom Josipom Ilić već razgovarali kako unaprijediti srednjoškolsko obrazovanje u našoj sredini te dogovarali osiguranje sredstva za stipendije te udžbenike za učenike gimnazije u Križu.
Danas sam na temu naše gimnazije obavio i sastanke u Hrvatskom saboru, a u cijelu problematiku i pronalazak rješenja u cilju zadržavanja gimnazije u Križu uključena je i saborska zastupnica Ivana Posavec Krivec (SD) te saborski zastupnici Dario Zurovec (FOKUS) i Mato Čičak (HDZ). Također, zatražio sam hitan sastanak u Ministarstvu znanosti i obrazovanja s ministrom Radovanom Fuchsom o navedenoj temi.
Na poziciji Općinskog načelnika Općine Križ nastojim sve gospodarske, društvene, kulturne i sociološke aspekte naše sredine unaprijediti te stvoriti uvjete za ostanak mladih, a tome ukidanje gimnazije nikako ne pridonosi. Zadnjih godina smo našu općinu uspjeli dovesti na razinu poželjne za život, kako novih generacija, tako i mladih obitelji koji traže sredinu u kojoj će se trajno nastaniti. Da smo na dobrom putu govore brojke: privukli smo preko pola milijarde kuna vrijedne investicije koje će otvoriti nova radna mjesta, povećati kupovnu moć i potaknuti kvalitetu života. Ovo su investicije o kojima većina općina i gradova može samo sanjati. No ovaj nepromišljeni i neočekivani šamar je ozbiljna prijetnja našoj zajednici. Zatvaranjem naše gimnazije bi prekinuli ne samo 60 godina tradicije srednjoškolskog obrazovanja, nego bi otežali život mladima koji bi morali putovati u druge gradove na obrazovanje.

PRILJUČITE SE POTPISIVANJU PETICIJE!
SPRIJEČIMO UKIDANJE NAŠE GIMNAZIJE!
POKAŽIMO ZAJEDNIŠTVO ZA NAŠ KRIŽ!

Vaš načelnik
Marko Magdić