Početak Adventa i paljenje prve adventske svijeće

Ove nedjelje 28. studenog 2021. godine, velečasni Božo Pinjuh zapalit će prvu adventsku svijeću na adventskom vijencu u parku u Križu i to nakon Svete mise u 9 sati, a sljedeća adventska svijeća palit će se u isto vrijeme svake nedjelje sve do posljednje nedjelje Adventa.
Paljenje prve adventske svijeće označava početak razdoblja došašća (adventa), vremena u kojem se pripremamo za Božić. Osim odbrojavanja tjedana do Božića, svjetlost svijeća simbolizira i svjetlost Božju koja na svijet stiže rođenjem Isusa Krista.
Iako i ove godine zbog globalne pandemije izostaju mnogobrojna adventska događanja koje Općina Križ tradicionalno organizira tijekom prosinca, želimo da ovo blagdansko vrijeme provedete u toplini doma, okruženi voljenima i obitelji. Kako bi doprinijeli blagdanskom raspoloženju, uskoro kreće i ukrašavanje Općine Križ prigodnom adventskom rasvjetom.