OBAVIJEST STRANKAMA!

Sukladno Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, od 16. studenoga 2021. godine sve stranke koje dolaze u Općinu Križ, ne mogu ući u službene prostorije Općine Križ bez predočavanja EU digitalne COVID potvrde ili drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju odnosno testiranju.

Tijekom boravka u službenim prostorijama stranke su obavezne pridržavati se svih propisanih protuepidemijskih mjera, posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Nošenje zaštitnih maski obavezno!

KONTAKT PODACI putem kojih možete komunicirati sa svim službenicima Jedinstvenog upravnog odjela, kao i s Općinskim načelnikom Općine Križ:

TELEFONSKA CENTRALA OPĆINE KRIŽ: 01/ 2831 510

Adresa elektroničke pošte: info@opcina-kriz.hr

Poštanska adresa: OPĆINA KRIŽ, TRG SVETOG KRIŽA 5, 10 314 KRIŽ

1.MARKO MAGDIĆ, Općinski  načelnik Općine Križ  091 2824 530marko.magdic@opcina-kriz.hr
2.LIDIJA BAHLEN, pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela  091 2824 540lidija.bahlen@opcina-kriz.hr
3.NADA HORVAT, voditeljica Odsjeka za financije, komunalno gospodarstvo i gospodarstvo  091 2824 502nada.horvat@opcina-kriz.hr
4.SAŠA VRBANEC, viši stručni suradnik za financije  01 2831 521sasa.vrbanec@opcina-kriz.hr
5.MAJA DUNDOVIĆ PLEŠA, samostalna upravna referentica za informiranje i opće poslove  091 2824 511maja.dundovic.plesa@opcina-kriz.hr
6.ŽARKO GAMBIROŽA, samostalni upravni referent za komunalno gospodarstvo  091 2824 514zarko.gambiroza@opcina-kriz.hr
7.MARIJA VUKSAN, viša stručna suradnica za javnu nabavu i natječaje  091 2824 017marija.vuksan@opcina-kriz.hr
8.DANICA CESAREC, administrativni referent  091 2824 516danica.cesarec@opcina-kriz.hr
9.ĐURĐICA KAIN, referentica – administrativna tajnica  091 2824 503djurdjica.kain@opcina-kriz.hr
10.SREĆKO SRAKA, referent – komunalni redar  091 586 0911srecko.sraka@opcina-kriz.hr

DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Općina Križ i ove godine, s velikim pijetetom obilježava Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Vukovar je bio i ostao simbol pobjede te trajni podsjetnik na sve one koji su dali svoj život za Domovinu.

Pozivamo sve da se dostojanstveno, iz svojih domova, 18 studenoga prisjete žrtve Grada heroja te zapale lampion i pridruži nam se u sjećanju na hrvatski ponos Grad Vukovar.

Općina Križ i ove godine ugostila je i otpratila nekolicinu biciklista koji sudjeluju u akciji Biciklom za Vukovar u sklopu koje desetu godinu za redom prevaljuju put dug 300 km od Zagreba do Vukovara.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje obilježit će se prigodno i u Osnovnoj školi Milke Trnine Križ te u Dječjim vrtiću Križ.

Već tradicionalno, Velečasni Božo Pinjuh u Župnoj crkvi Uzvišenja Svetog Križa u Križu 18. studenoga 2021. godine u 17:40 sati služiti će Svetu misu i kratko klanjanje te moliti za sve branitelje u znak sjećanja na žrtvu Vukovara. Zvona naše Župne crkve u 18 sati i 11 minuta, u sklopu hvale vrijedne akcije „ZVON za Vukovar“, zajedno s mnogim crkvenim zvonima u Hrvatskoj zazvoniti će u znak sjećanja na žrtve Vukovara.

Plan preventivne jesenske sustavne deratizacije na području Općine Križ u 2021. godini

Na temelju Ugovora o sustavnoj preventivnoj deratizaciji na području Općine Križ za 2021. godinu, a u cilju provođenja preventivno sanitarnih mjera zaštite ljudi, privrednih dobara i objekata, specijalizirana tvrtka Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma, nastavlja vršiti deratizaciju na cijelom području Općine Križ, a drugi dio plana realizirati će se prema sljedećem rasporedu:

PLANU DERATIZACIJE NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

15. studeni 2021.        –           NOVOSELEC

16. studeni 2021.        –           VELIKA I MALA HRASTELNICA I JOHOVEC

17. studeni 2021.        –           ŠIRINEC, BUNJANI I ŠUŠNJARI

19. studeni 2021.        –           GORNJI, DONJI PRNJAROVAC I KRIŽ

20. studeni 2021.        –           KRIŽ

Deratizacija će svakog navedenog dana započeti u 9,00 sati, a u slučaju lošeg vremena (oborine) prenosi se na sljedeći naredni dan bez padavina. Rodenticide koji se koriste kod usluge deratizacije odobreni su listom Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske i imaju kumulatino antikoagulacijsko djelovanje(antikoagulant II gener).  Vrlo su efikasni u suzbijanju glodavaca na području javnog zdravstva i komunalne higijene. MZRH stavilo ih je u promet i upisani su u registar biocidnih pripravaka. Nisu opasni za zdravlje ljudi i domaće životinje u količinama koje koristimo kod deratizacije. Aktivna tvar je bromadialon (0,005%), te denatonium benzoate (0,001%).

Kontakt osoba i voditelj poslova deratizacije Denis Hrabal, mob: 099/2533-004