Od Istre do Knina preko planina! Predavanje Brune i Maje Šimleša

Bruno i Maja Šimleša u petak 15. listopada 2021. godine s početkom u 18 sati u Domu kulture Josip Badalić Križ održati će zanimljivo predavanje pod nazivom Od Istre do Knina preko planina!
Besplatne ulaznice potrebno je rezervirati i preuzeti u Knjižnici i čitaonici Križ i to u radno vrijeme knjižnice (pon-sri-čet-pet od 8 do 14 i utorkom od 10 do 18 sati). Više informacija na tel. 01/ 28 24 464, e -mail info@kck.hr i www.kck.hr

Ovo su ljeto Bruno i Maja hodali 515 kilometara preko naših najvećih planinskih vrhova i to u humanitarne svrhe. Skupili su 321.000,00 kuna za psihološku pomoć oboljelima od raka i tako stotinama žena osigurali besplatnu psihološku pomoć u tom najosjetljivijem životnom razdoblju.

Osim tog cilja, htjeli su i izaći iz svoje zone konfora te pozvati i druge da učine isto i žive svoje snove. A htjeli su i svim svojim pratiteljima pokazati ljepote Hrvatske. Tako ćete i na predavanju moći vidjeti brojne fotografije i video materijal snimljen tijekom putovanja, ali i priče o ljudima koje su sretali putem.

Kako im je bilo tih 22 dana, koji su bili najveći izazovi, kako je to nositi ruksak od 20 kg i hodati s njim 30 km preko planinskih vrhova … saznajte na ovom predavanju!

Dobrodošli.

Knjižnica i čitaonica Križ uz sufinanciranje Zagrebačke županije

OBAVIJEST GRAĐANIMA VEZANA UZ STERILIZACIJU I KASTRACIJU PASA I MAČKA

Od 01. listopada 2021. godine građani s prebivalištem na području Općine Križ mogu osim u Veterinarskoj stanici Križ d.o.o., ostvariti sufinanciranje troškova sterilizacije i kastracije pasa i mačka i u Veterinarskoj ambulanti Četiri šape d.o.o., Ivanić-Grad i Veterinarskoj ambulanti Vetmed d.o.o., Stružec, a s kojima je Općina Križ sklopila Ugovore o sufinanciranju troškova sterilizacije i kastracije pasa i mačaka na području Općine Križ za razdoblje od 01. listopada do 31. prosinca 2021. godine.