OPĆINA KRIŽ I OVE GODINE OSIGURALA USKRSNE PAKETE ZA POTREBITE

Iz Proračuna Općine Križ za 2021. godinu i ove je godine uoči Uskrsnih blagdana odobreno izdvajanje novčanih sredstava u iznosu od =10.800,00 kn Gradskom društvu Crvenog križa Ivanić – Grad, za podmirenje troškova sufinanciranja darivanja socijalno ugroženih osoba, a sukladno Sporazumu između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad.

Darivati će se 108 osoba po popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Matičnog ureda i to:

1. Stare i nemoćne osobe – korisnici Zajamčene minimalne naknade – 6 osoba
  2. Djeca iz socijalno ugroženih obitelji – korisnici Zajamčene minimalne naknade – 27 djece
  3. Osobe s invaliditetom – korisnici Prava na osobnu invalidninu – 42 osobe
  4. Osobe starije od 90 godina – 33 osobe.

Iz Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad obavještavaju građane da će se Uskršnji paketi dijeliti u vremenu od 25.03. do 02.04.2021. počevši od Kloštar Ivanića preko Ivanić – Grada, pa do Križa.