Plan proljetne deratizacije

Na temelju Ugovora o sustavnoj preventivnoj deratizaciji na području Općine Križ za 2021. godinu, a u cilju provođenja preventivno sanitarnih mjera zaštite ljudi, privrednih dobara i objekata, tvrtka  Škarda sanitarna zaštita d.o.o. Čazma provoditi će daratizaciju na području Općine Križ prema sljedećem rasporedu:

1. ožujak 2021.-OBEDIŠĆE, OKEŠINEC I VEZIŠĆE
  2. ožujak 2021.-RAZLJEV, REČICA KRIŠKA, KONŠČANI I NOVOSELEC
  3. ožujak 2021.-VELIKA I MALA HRASTILNICA, JOHOVEC, ŠIRINEC I BUNJANI
  4. ožujak 2021.-ŠUŠNJARI, GORNJI I DONJI PRNJAROVAC I KRIŽ
  5. ožujak 2021.-KRIŽ

Deratizacija će svakog navedenog dana započeti u 9,00 sati, a u slučaju lošeg vremena (oborine) prenosi se na slijedeći naredni dan bez padavina. Rodenticide koji se koriste kod usluge deratizacije odobreni su listom Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske i imaju kumulatino antikoagulacijsko djelovanje(antikoagulant II gener). Vrlo su efikasni u suzbijanju glodavaca na području javnog zdravstva i komunalne higijene. MZRH stavilo ih je u promet i upisani su u registar biocidnih pripravaka. Nisu opasni za zdravlje ljudi i domaće životinje u količinama koje kse koriste kod deratizacije.