Od ponedjeljka 22. veljače ponovno vozi vlak u 4.05 iz Novoselca za Zagreb!

Putnici i radnici te studenti koji svakodnevno putuju za Zagreb od ponedjeljka više ne moraju strahovati da će zakasniti na posao ili fakultet!

Naime nakon što se Općinski načelnik Općine Križ u ime svojih građana, odnosno putnika koji svakim danom putuju vlakom na posao u Zagreb, obratio Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture te uputio molbu HŽ putničkom prijevozu da što prije vrate u  promet vlak koji iz Novoselca za Zagreb kreće u 4,06 sati, Ured uprave HŽ putničkog prijevoza d.o.o. danas je Odgovorio da od ponedjeljka 22. veljače 2021. ponovno vozi vlak 2100 na relaciji Novska (3.00 h) – Novoselec (4.05 h) – Ivanić-Grad (4.22 h) – Zagreb GK (5.12 h).

Općina Križ i Općinski načelnik i ovim putem zahvaljuju HŽ putničkom prijevozu d.o.o. na razmatranju ozbiljnosti cijele situacije i rješavanju problema koji će zasigurno olakšati odlazak na posao ali i sačuvati brojna radna mjesta putnika ne samo s područja Općine Križ već i Grada Ivanić Grada kao i susjedne Općine Kloštar Ivanić koja gravitira kolodvoru Ivanić Grad.

Spomenuti vlak neće voziti subotom, nedjeljom i blagdanom. S obzirom na navedeno, bit će ukinut vlak 2110 na relaciji Novska (19.47) – Zagreb GK (22.15) u kojemu se vozi vrlo mali broj putnika kako bi se garnitura tog vlaka koristila za ranojutarnji vlak.