POZIV GRAĐANIMA ZA EVIDENTIRANJE ŠTETE OD POTRESA

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić uputio je Županu Zagrebačke županije Stjepanu Kožiću zahtjev kojim predlaže proglašenje prirodne nepogode – potresa, za područje Općine Križ budući su kao posljedica jačih i slabijih udara nastale i nadalje nastaju štete na privatnoj imovini i javnoj infrastrukturi.

U tijeku su postupci utvrđivanja i procjene preliminarnih šteta koje na terenu uz članove Općinskog povjerenstva provode i druge stručne osobe angažirane prema potrebama odgovarajuće struke.

Molimo građane koji imaju štete na imovini da istu prijave do zaključno s danom 03. siječnja 2021. godine isključivo elektroničkim putem na adresu info@opcina-kriz.hr s naznakom imena/prezimena, adrese objekta, kontakt telefona i opisom štete.

Obavijest Ivakop-a d.o.o. za korisnike

Obavještavamo cjenjene korisnike da će odvoz komunalnog otpada koji je bio predviđen za 25.12.2020. u petak  biti 30.12.2020. u srijedu.

Isto tako odvoz komunalnog otpada koji pada na dan 01.01.2021.u petak biti će 07.01.2021. u četvrtak.

Molimo korisnike da pripreme komunalni otpad za odvoz u navedene dane.

Svi navedeni podaci se nalaze i na našem Rasporedu odvoza otpada za 2020.g i 2021.g. koje smo korisnicima naših usluga podijelili uz račune na kućne adrese.

U subotu 02. siječnja 2021. godine neće raditi odlagalište otpada Tarno, reciklažno dvorište Ivanić-Grad i reciklažno dvorište Kloštar Ivanić.

Apel Načelnika Marka Magdića za prikupljanje pomoći stradalima u potresu

Poštovani sugrađani,

Dana 30. 12. 2020. godine od 8 do 19 sati sati u društvenom domu u Križu bit će organizirano dežurstvo za prikupljanje pomoći za sve stradale u potresu u Petrinji i okolici. Svi ljudi dobre volje mogu donirati gotovu hranu, vodu i ostale potrepštine.

Osobno apeliram na sve građane, koji unatoč plemenitom nastojanju da pomognu i odu na lice mjesta događaja, da to ne čine. Naime, prilazi gradu su zatvoreni, čeka se na ulaz u grad po sat vremena. Na terenu su aktivirane sve moguće i raspoložive snage od vojske, policije, vatrogasaca, crvenog križa, HGSSa, civilne zaštite, komunalne tvrtke i svih drugih. Maloprije je na TVu zapovjednik vatrogasaca iz Petrinje rekao da se zahvaljuje svima koji misle osobno doći i pomoći, međutim to u ovom trenutku nije potrebno jer se dešava da ljudi neovlašteno i samoinicijativno ulaze u objekte sa željom da pomognu i nešto raščiste, ali istovremeno to njima predstavlja problem jer se može desiti da netko od tih ljudi strada iz razloga što neki objekti nisu sigurni ili volonteri nemaju adekvatnu opremu. Bit će prilike za pomoć kad se sve raščisti i kada svi odu. Ti ljudi i nakon što se kamere ugase će trebati pomoć i isto tako da ih se ne zaboravi.

Upute za donacije i pomoć pogođenima potresom

Zbog brojnih upita, sve građane koji su voljni volontirati i tako pomoći stradalima, podsjećamo kako je važno da se zbog vlastite sigurnosti i organiziranog djelovanja kao i na terenu prijave u bazu volontera dostupnu na linku jer će pogođenom stanovništvu biti potrebna dugoročna pomoć.
Hrvatski Crveni križ poziva sve one koji žele i mogu pomoći stradalima novčanom donacijom, donacije uplate na sljedeći račun:
Banka: Privredna banka Zagreb d.d.
Poziv na broj: 770
Za uplate iz inozemstva – SWIFT CODE: PBZGHR2X

Možete uplatiti i mobilnim bankarstvom putem barkoda:
Donacije materijalne humanitarne pomoći
Pravne osobe se mogu javiti Hrvatskom Crvenom križu na e-mail adresu: donacije@hck.hr .

Za sve građane koji žele donirati materijalna sredstva donosimo popis artikala koji su potrebni i podsjećamo da se donacije obavljaju u Gradskim društvima Crvenog križa.

Građani se mogu obratiti u najbliže društvo Hrvatskog Crvenog križa. Popis društava možete naći u adresaru koji se nalazi na početnoj stranici.

Zagrepčani donacije prehrambenih i higijenskih potrepština te zaštitne opreme mogu donirati na adresi Socijalne samoposluge GDCK Zagreb, Siget 18a od 8 do 16 sati radnim danom.
Popis potrebne pomoći se nalazi niže u tekstu.

PREHRAMBENI PAKET
1 Brašno tip 550 glatko 1kg
2 Ulje Biljno ili suncokretovo 1lit
3 Riža 1kg
4 Šećer 1kg
5 Sol Kuhinjska sitna 1kg
6 Tjestenina Makaroni ili špageti
7 Juha Vrećica
8 Riblja Konzerva
9 Mesna Konzerva
10 Slatki namaz Marmelada, čokoladni i sl.
11. Mlijeko Trajno 1lit
12. Kruh Dvopek, Toast i sl.
13. Voda Pakiranja 0,5, 1, 1,5, 5 lit
14. Voće Suho voće
15. Orašasti plodovi Orah, badem, lješnjak i sl.

HIGIJENSKI PAKET
1. Sapun Za ruke
2. Šampon Za kosu
3. Pasta Za zube