SVETI NIKOLA I OVE GODINE DARUJE BEBE OPĆINE KRIŽ

Tradicionalno u ovo blagdansko vrijeme, Općina Križ organizira darivanje beba povodom Svetog Nikole. Poklon paketima u vrijednosti preko 200 kuna darivati će se ukupno 54 bebe koje su rođene u proteklih godinu dana odnosno čiji su roditelji predali zahtjev i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć Općine Križ prilikom rođenja djeteta u periodu od 15. studenog 2019. do 15. studenog 2020. godine. U tom periodu u Općini Križ rođeno je čak 32 dječaka i 22 djevojčice. Od tog broja čak je osam beba treće dijete u obitelji, a dvoje je četvrto dijete u obitelji te jedno sedmo dijete.

Općina Križ svake godine izdvaja preko 130 tisuća kuna za jednokratnu novčanu pomoć roditeljima prilikom rođenja djeteta, a najviše veseli upravo ovo darivanje za Svetog Nikolu iako zbog epidemioloških okolnosti neće biti organizirano tradicionalno okupljanje roditelja i djece te dijeljenje darova, već će se isti moći pojedinačno preuzeti u Općini Križ. Napomenimo da majke s prebivalištem na području Općine Križ ostvaruju jednokratnu novčanu pomoć prilikom rođenja i to za prvo dijete 2.000,00 kn, za drugo 2.500,00 kn, a za treće i svako sljedeće 3.000,00 kn.

U daru za Svetog Nikolu, bebe su dobile korisne potrepštine kao što su flašice, krema i vlažne maramice, pribor za jelo i sl. Članice udruge Ženske ruke za sve su bebe i ove godine napravile ručno rađene balavce. Poklone su uz Općinu Križ osigurali vjerni sponzori tvrtka Euroalba d.o.o. Zagreb, Ljekarna Katice Bertović iz Križa, Ledo i Dukat.