OBAVIJEST GRAĐANIMA o radovima III. faze asfaltiranja kolnika Staklene ulice u Bunjanima

Obavještavaju se građani da je dana 25. studenog 2020. godine planiran početak radova pripreme i asfaltiranja III. faze kolnika u Staklenoj ulici u Bunjanima.

Radovi obuhvaćaju asfaltiranje dionice u duljini od 1000 metara (raskrižje Šušnjari do raskrižja s Moslavačkom ulicom). Predviđena je ugradnja novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi, te uređenje bankina. Vrijednost radova je 495.000,00 kn. Predviđeni rok završetka radova je 10 radnih dana.

U vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znakovima te pozivamo stanovnike navedene ulice da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.

U slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta, radovi se mogu produžiti van najavljenog roka.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

OPĆINA KRIŽ
Općinski načelnik Općine Križ:
Marko Magdić, struč. spec. oec.

JAVNI POZIV za isticanje kandidature za izbor članova Savjeta mladih Općine Križ i njihovih zamjenika

Na temelju Zaključka Općinskog vijeća Općine Križ o utvrđivanju teksta Javnog poziva za isticanje kandidature za izbor članova Savjeta mladih Općine Križ i njihovih zamjenika (KLASA:021-01/20-01/02, URBROJ: 238/16-01-20-1 od 12. 11. 2020. godine), objavljuje se

Kandidature za članove Savjeta mladih Općine Križ i njihove zamjenike temeljem Javnog poziva za isticanje kandidatura ističu udruge koje su sukladno statutu ciljno i prema djelatnostima opredijeljene za rad s mladima i za mlade, učenička vijeća, studentski zborovi, pomladci političkih stranaka, sindikalnih ili strukovnih organizacija u Republici Hrvatskoj i neformalnih skupina mladih (od najmanje 20 mladih), sa sjedištem ili boravištem na području Općine Križ.

Ovlašteni predlagatelji kandidature za članove Savjeta mladih Općine Križ i njihove zamjenike temeljem Javnog poziva, dužni su prilikom isticanja kandidatura za članove Savjeta mladih Općine Križ predložiti i zamjenika za svakog kandidata za člana savjeta mladih.

Kandidati za članove Savjeta mladih i njihovi zamjenici, u trenutku podnošenja kandidature za članove Savjeta mladih Općine Križ i njihove zamjenike moraju biti u dobi od navršenih petnaest (15) do navršenih trideset (30) godina s prebivalištem ili boravištem na području Općine Križ.

Prijedlozi ovlaštenih predlagatelja obvezno sadrže sljedeće podatke:

• naziv i sjedište ovlaštenog predlagatelja
  • podatke o kandidatu, odnosno članu i zamjeniku člana (ime i prezime, datum i godina rođenja, OIB, prebivalište ili boravište, kontakt podaci -broj telefona i adresa elektroničke pošte)
  • obrazloženje prijedloga

Pisani i obrazloženi prijedlozi ovlaštenih predlagatelja zajedno sa potpisanim Izjavama o prihvaćanju kandidature svakog pojedinog kandidata (člana i zamjenika člana) dostavljaju se osobno u općinsku upravu Općine Križ, putem elektroničke pošte na adresu info@opcina-kriz. hr ili poštom na adresu: Općina Križ, Trg Svetog Križa 5, 10314 Križ i to Odboru za izbor i imenovanja Općinskog vijeća Općine Križ, s naznakom: Prijedlog kandidata za izbor članova Savjeta mladih Općine Križ  i njihovih zamjenika.

Prijedlog kandidata i njihovih zamjenika koji je nepravovremen, nepotpun ili nepravilno sastavljen neće se razmatrati.

Rok za dostavu prijedloga je 15 dana od objave ovog javnog poziva na internetskoj stranici Općine Križ www.opcina-kriz.hr

Odbor za izbor i imenovanja Općinskog vijeća Općine Križ obaviti će provjeru formalnih uvjeta prijavljenih kandidata te u roku od 15 dana od isteka roka za podnošenje prijava, sastaviti izvješće o provjeri formalnih uvjeta, te utvrditi popis važećih kandidatura. Izvješće o provjeri formalnih uvjeta i popis važećih kandidatura Odbor za izbor i imenovanja dostavlja Općinskom vijeću Općine Križ i objavljuje se na internetskoj stranici Općine Križ.

Općinsko vijeće Općine Križ na prvoj sjednici od dana objave popisa važećih kandidatura za izbor članova Savjeta mladih Općine Križ i njihovih zamjenika, raspravlja izvješće o provjeri formalnih uvjeta i s popisa važećih kandidatura za članove Savjeta mladih Općine Križ i njihovih zamjenika te tajnim glasovanjem bira članove Savjeta mladih Općine Križ i njihove zamjenike, na vrijeme od tri godine.

Zaključak o utvrđivanju teksta Javnog poziva Savjet mladih 2020 i Javni poziv

Obrazac-za-podnošenje-kandidature-za-članove-Savjeta-mladih

Izjava-o-prihvačanju-kandidature

Popis predlagatelja koji pripadaju neformalnoj skupini mladih