Zabilježena 4 nova slučajeva zaraze na području Općine Križ, 209 na području Zagrebačke županije

U posljednja 24 sata zabilježeno je 2848 novih slučajeva zaraze virusom COVID-19 na području Hrvatske, a preminulo je 29 ljudi.

U izvješću Stožera civilne zaštite Zagrebačke županije o broju oboljelih na području Županije u posljednja 24 sata, prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije stoji da je zabilježeno 209 novih slučajeva zaraze virusom COVID-19.

Na području Zagrebačke županije od početka pandemije do četvrtka, 5.11.2020. do 10:00 sati evidentirane su 4042 osobe kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječeno je 1668 osoba, a 27 osoba je preminulo. Trenutno je aktivno 2347 slučajeva.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 209 osoba (gradovi – 20 Samobor, 8 Sveta Nedelja, 19 Zaprešić, 9 Jastrebarsko, 42 Velika Gorica, 2 Ivanić-Grad, 24 Dugo Selo, 7 Vrbovec, 14 Sveti Ivan Zelina, općine – 7 Brdovec, 8 Bistra, 18 Jakovlje, 1 Luka, 1 Klinča Sela, 2 Stupnik, 2 Pisarovina, 3 Žumberak, 1 Krašić, 1 Orle, 3 Kravarsko, 1 Kloštar Ivanić, 4 Križ, 1 Brckovljani, 5 Rugvica, 2 Dubrava, 3 Rakovec, 1 Gradec), ozdravila je 201 osoba.

Samoizolacija je propisana učenicima 10 razreda osnovnih škola i 3 razreda srednjih škola s područja Zagrebačke županije. U jednom domu za starije sa šireg zaprešićkog područja pozitivno je 10 korisnika i 1 djelatnik, a epidemiološka obrada je u tijeku.

Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije i Općine Križ apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

Od 27.10. su na snazi dodatne epidemiološke mjere za područje Zagrebačke županije koje su  dostupne ovdje.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.

OPĆINA KRIŽ KUPILA ABC MAESTRO PROGRAM I CLEAVY TIPKOVNICU UDRUZI BEATA

Od samog osnivanje Udruge Beata, Općina Križ financijski podržava udrugu sufinanciranju najma prostora i opremanju kabineta za terapije.
Kroz “Program poticanja rano-jezičnog govornog razvoja” kojim je Udruga Beata aplicirala na natječaj za financiranje druga Općine Križ, tijekom vremena nabavila se razna oprema korisna u logopedskom radu s djecom.

Ove je godine Općina Križ udruzi kupila ABC Maestro program koji je namijenjen djeci s teškoćama u razvoju koja uče pisati, tipkati i čitati, ali i svoj djeci koja tek upoznaju slova, riječi i brojeve. Odlično je rješenje za djecu koja imaju poteškoća s pažnjom i koncentracijom, finom motorikom, okulomotornom koordinacijom, vizualnom percepcijom, za djecu s višestrukim teškoćama, disleksijom, disgrafijom te nerijetko kombinacijom istih.

Opismenjavanje djece, a posebno djece s teškoćama, nerijetko može biti zahtjevan proces jer je njihova pažnja vrlo često prolazna, a upravo ABC Maestro i Clevy tipkovnica mogu poslužiti kao brži, alternativni pristup poučavanja pisanja i čitanja.