ZAVRŠENO UREĐENJE ULICE HRVATSKE MLADEŽI U NOVOSELCU

Završeni su radovi proširenja i asfaltiranja ulice Hrvatske mladeži u Novoselcu. Radovima je obuhvaćeno proširenje ceste te ugradnju novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi i uređenje bankina. U tijeku su još radovi uređenja cestovne odvodnje odnosno čišćenja slivnika. Ukupna vrijednost radova je 370.000,00 kn, od čega je investicija s 95.956,00 kn sufinancirana sredstvima Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine.

17 novih slučaja COVID-19 u Zagrebačkoj županiji, jedan s područja Općine Križ

Izvor:www.zagrebacka-zupanija.hr

Prema podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području Zagrebačke županije od početka pandemije do srijede, 23.09.2020. do 10:00 sati evidentirano je 700 osoba kojima je potvrđena bolest uzrokovana novim koronavirusom, izliječene su 493 osobe, a 15 ih je preminulo. Trenutno su aktivna 192 slučaja.

U odnosu na podatke od jučer oboljelo je 17 osoba (1 Grad Zaprešić, 6 Grad Velika Gorica, 2 Grad Dugo Selo, 2 Grad Vrbovec, 3 Grad Sveti Ivan Zelina, 1 Općina Križ, 1 Općina Rugvica, 1 Općina Bedenica), izliječeno je 10 osoba, a jedna je osoba preminula (Ispostava Jastrebarsko, 19.9.2020.)

Od 17 novooboljelih osoba 11 su kontakti prethodno oboljelih, jedan slučaj povezan je s boravkom u Bosni i Hercegovini, dok je za 5 slučaja nejasna epidemiološka anamneza. Samoizolacija je propisana za još 48 osoba.

Podsjećamo, od 14. rujna 2020. godine na području Zagrebačke županije na snazi su nužne epidemiološke mjere.

Stožer civilne Zagrebačke županije  i Općine Križ apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja u zemlje u kojima je pogoršana epidemiološka situacija. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.

* Podaci za novooboljele odnose se na gradove i općine u kojima oboljeli imaju prebivalište.