250.000,00 kn za uređenje ceste Novoselec-Konšćani i uređenje Staklene ulice u Bunjanima

Zagrebačka županija dodijelila je gradovima i općinama sa svog područja 13,4 milijuna kuna bespovratnih sredstava za realizaciju projekata u prometu i komunalnoj infrastrukturi te za izgradnju i opremanje poduzetničkih zona i inkubatora. Općina Križ ostvarila je sufinanciranje u iznosu 250.000,00 kn i to za projekte uređenja ceste Novoselec – Konšćani i uređenje Staklene ulice u Bunjanima III. faza.

Naime, vrijednost izvođenja radova na uređenju lokalne županijske ceste u dužini oko 1,7 km kroz naselje Konšćani te oko 1 km nerazvrstane ceste odnosno III. faze uređenja Staklene ulice u Bunjanima je ukupno 1.221.750. kn.

Sukladno potpisanom Ugovoru između Općine Križ i Zagrebačke Županije, Općina će te investicije financirati sa  971.750.00 kn, a Zagrebačka Županija s iznosom od 250.000,00 kn.

Vremenski period izvođenja radova sukladno Ugovoru je 12 mjeseci od dana potpisivanja Ugovora.

OBAVIJEST O DEZINSEKCIJI KOMARACA NA PODRUČJU OPĆINE KRIŽ

S obzirom na povećanje broja populacije komaraca na području Općine Križ, Općina Križ ugovorila je dodatni tretman dezinsekcije komaraca. Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma izvršit će larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca  na području Općine Križ i to u svim naseljima dana 19. kolovoza 2020. godine u večernjim satima.

U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na sljedeći naredni dan bez oborina.