Projekt „Zaželi, radi, pomaži!“ krenuo s aktivnostima

U srijedu 1. 7. 2020. započele su s radom žene zaposlene u sklopu projekta „Zaželi, radi, pomaži!“ koje će pomagati osobama starije dobi i osobama kojima je zbog nepovoljnog životnog položaja potrebna pripomoć u kući ili druženje.

Na prvom radnom danu okupilo se 16 žena iz Grada Ivanić-Grada, Općine Kloštar Ivanić i Općine Križ. Voditeljica projekta, Valentina Šipuš uvela je zaposlenice u radne aktivnosti kroz predstavljanje opisa posla, radnih obveza, odnosa s korisnicima, načina vođenja evidencije rada te ostalih aktivnosti vezanih uz radne aktivnosti. U drugom dijelu prvog radnog dana voditeljica i asistentice na projektu, Katarina Salopek iz Općine Kloštar Ivanić i Maja Dundović Pleša iz Općine Križ predstavile su pojedinačno zaposlenicama njihove korisnike i tako su žene pripremljene za obilazak korisnika, s čime su započele 2. 7. 2020.

Za obilazak korisnika koristit će bicikle nabavljene iz projektnih sredstava za tu namjenu. Prilikom primopredaje bicikala zaposlenicama su sretan početak radnog odnosa poželjeli načelnici Općina Križ i Kloštar Ivanić te gradonačelnik Grada Ivanić-Grada.

Na području Općine Križ u projektu je zaposleno četiri žene koje će brinuti i pomagati preko 20 korisnika.

Transparentnost proračuna lokalnih jedinica – Križu ponovno čista petica!

Institut za javne financije je  predstavio rezultate istraživanja PRORAČUNSKA TRANSPARENTNOST ŽUPANIJA, GRADOVA I OPĆINA: STUDENI 2019. – TRAVANJ 2020.

U šestom ciklusu istraživanja Institut za javne financije ponovno je analizirao i ocijenio transparentnost proračuna svih županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj.

Općina Križ četvrtu je godinu za redom osvojila maksimalni broj bodova te dobila najvišu moguću ocjenu.

Transparentnost podrazumijeva potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu i omogućuje kontrolu prikupljanja i trošenja javnog novca. Objavljivanjem rezultata želimo ukazati na važnost proračunske transparentnosti kojom se poboljšava komunikacija i povjerenje građana u lokalne vlasti, ali i potiče odgovornost lokalnih vlasti.

Detaljni rezultati istraživanja svih 576 lokalnih proračuna s interaktivnom kartom dostupni su na  mrežnim stranicama Instituta, te u Newsletteru.

Institut za javne financije će poštom poslati priznanja svim lokalnim jedinicama koje su objavile sve tražene proračunske dokumente.