Završena je revizija Knjižnice i čitaonice Križ

Završena je revizija cjelokupnog fonda Knjižnice i čitaonica Križ. Knjižnica je počela s redovitim radom u ponedjeljak, 17.02.2020. godine. U skladu sa zakonskom obavezom i knjižničnim propisima pregledan je cjelokupni knjižni fond koji se sastojao od dvadeset tisuća knjiga. O kolikom opsegu posla se radilo, najbolje govore brojčani podaci, naime prenesena je ukupna težina knjiga od preko dvadeset tona, a prehodano je preko trideset kilometara, svaka je knjiga pregledana, uvrštena na svoje mjesto i uspoređena sa podacima u računalnom programu. Zastarjeli, dotrajali i oštećeni primjerci su otpisani, te je time omogućen dobar pregled i red u policama, a također je stvoren prostor za nove naslove koji će biti nabavljeni tijekom ove godine, za koje je značajan iznos potpore Ministarstva kulture od 23.000 kuna za nabavu knjižne građe. Zahvaljujemo školskoj knjižnici Osnovne škole Milke Trnine Križ na odličnoj suradnji, osobito knjižničarki i djeci koji su pomogli pri zbrinjavanju otpisanih primjeraka.
Zahvaljujemo korisnicima na suradnji i razumijevanju.

Veselimo se Vašem dolasku!
Vaše knjižničarke

Poduzetnicima Zagrebačke županije krediti s kamatnom stopom već od 0,3%

Zagrebačka županija subvencionirat će kamatne stope na kredite mikro, malim i srednjim poslovnim subjektima koji ulažu na njenom području u visini jednog postotnog boda, i to za tri kreditna programa Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR) s kojom je Županija sklopila Ugovor o poslovnoj suradnji. Ukupni kreditni potencijal Zagrebačke županije za kredite koje osigurava HBOR iznosi 30 milijuna kuna, a Županija će kamatu subvencionirati za cijelo vrijeme trajanja kredita.

Prihvatljivim korisnicima kredit može biti odobren izravno ili putem poslovnih banaka za financiranje ulaganja u osnovna sredstva te za financiranje obrtnih sredstava, uz uvjete definirane kreditnim programima HBOR-a i to „Poduzetništvo mladih, žena i početnika“, „Investicije privatnog sektora“ i „Obrtna sredstva“.

Zagrebačka Županija – dluka o provođenju programa HBOR subvencija kredita

Više na: