Održan sastanak Općinskog načelnika s predstavnicima Hrvatskih voda o zajedničkim projektima na području Općine

Kako bi odredili buduće zajedničke projekte na području Općine Križ, Općinski načelnik Marko Magdić održalo je radni sastanak s predstavnicima Hrvatski voda d.o.o., koje je zastupao zamjenik generalnog direktora Davor Vukmirić.

Iako su Hrvatske vode d.o.o. za ovu godinu već napravile plan i program rada i Upravno vijeće je dobar dio sredstava već rasporedilo, ovaj sastanak bio je nužan radi planiranja budućih projekata. „Dobra je to prilika da se ove godine pripreme svi projekti i u tom kontekstu osiguraju sredstva, da s idućom godinom, a možda i u zadnjem kvartalu ove godine krenemo s pripremom i raspisivanjem javne nabave za projekti koji su ovdje gorući“- istaknuo je Davor Vukmirić.

Jedan od problema s kojim su upoznati svi mještani Općine Križ  je odvodnja i pročišćavanje otpadnih voda, malen postotak od 62 posto priključaka na vodoopskrbu, te košnja vodotoka i kanala.

“Upravo je ovih dana potpisan ugovor s tvrtkom koja je dobila koncesiju. S te je strane napravljen pomak, a ja s ove pozicije pozdravljam inicijativu načelnika i svih onih koji su se uključili da dođe do ovog sastanka. Vrata Hrvatskih voda za Općinu Križ su širom otvorena“- zaključio je zamjenik generalnog direktora Hrvatskih voda Davor Vukmirić.

Iz Općine poručuju kako se razgovori s Hrvatskim vodama nastavljaju, a u tjednu koji je pred nama općinsko vodstvo će održati i sastanak s predstavnicima Vodoopskrbe i odvodnje Zagrebačke županije.