Besplatna predstava za najmlađe Božićni Djedomobil

Bliže se Blagdani, sve je spremno i Djedica i njegova pomagačica, pokloni su svi spremni, samo se trebaju svi ukrcati u Božićni Djedomobil i krenuti na put oko svijeta s poklonima….no Djedomobil se pokvario……Kako će Djed Mraz i njegova pomagačica riješiti problem pokvarenog Djedomobila, pogledajte u najnovijoj Božićnoj predstavi kazališta Smješko u petak 20.12.2019. godine u Domu kulture Josip Badalić u Križu s početkom u 17 sati.

Predstava je besplatna i namijenjena je publici od 3 do 11 godina. Predstava traje 40 minuta, a nakon toga djeca će se moći slikati s Djedom Božićnjakom.

AKCIJA BESPLATNOG MIKROČIPIRANJA PRODUŽUJE SE DO 21.12.2019. GODINE

Općinski načelnik Općine Križ dana 14. 10. 2019. godine donio je Odluku o financiranju troškova označavanja – mikročipiranja pasa na području Općine Križ. Akcija se produžuje do zaključno s danom 21.12.2019. godine

Iz Proračuna Općine Križ financirati će se troškovi označavanja – mikročipiranja pasa na području Općine Križ, a na temelju Ugovora o dodjeli sredstava sklopljenog između Općine Križ i Zagrebačke županije, a kojim Ugovorom Zagrebačka županija dodjeljuje sredstva za financiranje programa kontrole populacije napuštenih pasa na području Zagrebačke županije – mjere označavanja pasa, u iznosu od 35.000,00 kn. Financiranje troškova mikročipiranja pasa na području Općine Križ će se realizirati preko Veterinarske stanice Križ d.o.o., Križ, Milke Trnine 22.

Veterinarska stanica Križ će izvršiti uslugu označavanja – mikročipiranja pasa, čiji vlasnici imaju prebivalište na području Općine Križ. Vlasnici i posjednici pasa s područja Općine Križ, a čiji psi nisu mikročipirani, mogu se javiti u Veterinarsku stanicu Križ i besplatno mikročipirati svog psa.

Kontakt:
Veterinarska stanica Križ
Milke Trnine 22, Križ
tel: 091/563-3984 ili 01/2824-625

Mikročipiranje je zakonska obveza skrbnika pasa, a kazne su do 6.000,00 kn. Cilj projekta je smanjiti populaciju napuštenih pasa i ojačati svijest o važnosti mikročipiranja.

FINANCIJSKA SREDSTVA SU OGRANIČENA

Svečani božićni koncert u čast Milki Trnini

I ove godine 19. prosinca 2019. godine u 18 sati okupiti ćemo se u Domu kulture Milka Trnina u Vezišću kako bi uz zvukove Opere odali počast našoj slavnoj sugrađanki i primili u sebe radost Božića.

Program:

18 sati – Dodjela Plakete Milke Trnine

18:15 sati – Operni koncert solista Opere Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, nastupaju:

Tamara Franetović Felbinger, sopran
Dubravka Šeparović Mušović, mezzosopran
Nikša Radovanović, tenor
Ljubomir Puškarić, bariton

18:50 satiNastup Antonije Žarković (sopran)
19 sati – Nastup Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće