ADVENTSKI VIKEND U KRIŽU

Izložbom udruge Ženske ruke pod nazivom Božićna čarolija napravljen je najljepši mogući uvod u adventski vikend u Općini Križ. Izložba ove vrijedne udruge u Galeriji Križ otvorena je tijekom cijelog ovog tjedna, a može se pogledati uz prethodnu najavu u Knjižnici i čitaonici Križ.

U nedjelju 15. prosinca, Općina Križ u suradnji s Udrugom vinogradara i vinara Škaf Križ te potporu ŠRU Šaran Križ, Savjeta mladih Općine Križ i ostalih udruga Općine Križ, održala je tradicionalno adventsko druženja na kojem je podijeljeno oko 400 besplatnih porcija fiša i gulaša. Uz čaj, kuhano vino, tamburaše i Djeda Božićnjaka koji je najmlađima dijelio slatkiše, bilo je tu i slanih i slatkih delicija koje su pripremile članice ŽRK Trnina iz Križa i Društva Naša djeca Vladimir Nazor Križ te učenika Srednje škole Ivan Švear Ivanić-Grad, odjeljenja gimnazije u Križu. Odred izviđača „Siniša Pavković“ iz Križa i ove je godine dijelio građanima Betlehemsko svjetlo mira. Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić svoj doprinos dao je i božićnoj akciji župnog Caritasa te sudjelovao u prodaji kolača ispred Župne crkve Uzvišenja Sv. Križa. Novcem prikupljenim od prodaje kolača te ostalih artikala, Caritas će u ovo blagdansko vrijeme pomoći potrebitima naše Općine.

Istog dana u večernjim satima u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa, Općina Križ građanima je poklonila besplatan koncert osebujne glazbene umjetnice Nine Kraljić.

Novi broj biltena Križ info od danas dolazi na kućne adrese

Novi broj informativnog biltena Križ info od danas će putem Hrvatske pošte biti distribuiran na kućne adrese stanovnika Općine Križ. U cilju što boljeg informiranja svojih građana, Općina Križ u suradnji s 01Portalom i ove je godine izradila bilten u kojem osim svih informacija o realiziranim i pokrenutim kao i planiranim projektima Općine Križ možete pronaći i informaciju o Proračunu Općine Križ za 2020. godinu.