Načelnik okupio članove vijeća mjesnih odbora te naglasio – budite aktivni!

Nakon što su u svibnju provedeni izbori, a u lipnju održane konstituirajuće sjednice Vijeća Mjesnih odbora s područja Općine Križ te su izabrani predsjednici istih u svakom pojedinom mjesnom odboru, osim Širinca, čiji se članovi nisu odazvali pozivu za konstituiranje, Općinski je načelnik Općine Križ Marko Magdić jučer okupio nove članove Vijeća mjesnih odbora.

Cilj sastanka bio je upoznavanje s novim članovima Vijeća mjesnih odbora te jednako tako razmatranje tema i djelokruga njihovog rada u želji da se novim članovima približi funkcioniranje mjesne samouprave i same lokalne jedinice.

Kako je istaknuo Općinski načelnik, kandidiranjem za članove vijeća mjesnih odbora svatko je preuzeo određenu dužnost i odgovornost, a sada je cilj da zajednički kroz kvalitetnu komunikaciju s Općinom Križ ostvare napredak i boljitak u svakom mjesnom odboru Općine Križ.

Želja je Općinskog načelnika da Vijeća mjesnih odbora budu kanal kojim najvažnije potrebe mještana i problemi dolaze do Općine Križ i rješavaju se u skladu s mogućnostima, a za to je važno kvalitetno planiranje sukladno godišnjem Proračunu Općine Križ kao temeljnom dokumentu koji određuje kako i za što će se trošiti novac. Općinski je načelnik članovima Vijeća mjesnih odbora približio način na koji funkcionira Općina Križ, njene ingerencije kao i ulogu Općinskog načelnika i probleme s kojima se susreće.

Na kraju sastanka zamolio je sve članove Vijeća mjesnih odbora da ukazuju na probleme, budu aktivni i predlažu projekte kod planiranja Proračuna Općine Križ, a koji će se zatim zajednički rješavati i realizirati na dobrobit građana Općine Križ.

OBAVIJEST- još jedna akcija dezinsekcije komaraca 30. lipnja 2019. godine u večernjim satima

Škarda-sanitarna zaštita d.o.o. Čazma vršiti će larvicidno i adulticidno tretiranje komaraca  na području Općine Križ (Križ, Bunjani, Donji Prnjarovac, Gornji Prnjarovec, Johovec, Konšćani, Mala Hrastilnica, Novoselec, Obedišće, Okešinec, Razljev, Rečica Kriška, Širinec, Šušnjari, Velika Hrastilnica i Vezišće) dana 30. lipnja 2019. godine u večernjim satima.

Tretiranje će se provoditi sa zemlje aparatima mobil-star i Swinfog, te izlaganjem granula larvicida, insekticidnim sredstvima III skupine na bazi permetrina i temefosa. Insekticidna sredstva koja se koriste prilikom dezinsekcije komaraca imaju brzo početno djelovanje i dugo rezidualno djelovanje, što u  konačnici rezultira smanjenjem populacije komaraca u svim njihovim razvojnim stadijima, od ličinki do adulta. Navedeni insekticidi neznatno su opasni za čovjeka i njegovu okolinu, a u okolišu ne zaostaju, jer su biorazgradivi.

Insekticidi imaju Odobrenje i Rješenje Ministarstva zdravlja RH.

U slučaju lošijeg vremena tretiranje se prenosi na slijedeći naredni dan bez oborina.

Kontakt osoba Josip Hrlić: 099/253-3005 I Dalibor Križan mob: 098/411-147