Uskrsno darivanje Općine Križ za one u potrebi

I ove godine Općina Križ uoči uskrsnih blagdana izdvojila je 7.600,00 kuna za poklon pakete sukladno Sporazumu o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje socijalno ugroženih osoba između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad. Darivati će se ukupno 76 osoba po popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad, i to: stare i nemoćne osobe – korisnici Zajamčene minimalne naknade – 6 osoba; djeca iz socijalno ugroženih obitelji – korisnici Zajamčene minimalne naknade – 28 djece; osobe s invaliditetom – korisnici Prava na osobnu invalidninu – 42 osobe.

Spomenuti paketi podijeljeni su uoči Uskrsa u suradnji s volonterima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad kojima se u podjeli pridružio i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Također, tradicionalno, Općinski je Načelnik Općine Križ donio Zaključak o izdvajanju 4.000,00 kuna za Župni Caritas koji će zajedno sa sredstvima prikupljenim od uskrsne prodaje kolača, pomoći potrebitima naše Općine i razveseliti ih pred ove blagdane.

Započeo EU projekt „Zaželi-Sve je lakše uz ženske ruke“

Jučer, 16.04.2019. godine organiziran je prvi partnerski sastanak za program „Zaželi-Sve je lakše uz ženske ruke“, na kojem su sudjelovali partneri: ispred Hrvatskog zavod za zapošljavanje gospođa Andreja Tuđa Šantek, ispred Centra za socijalnu skrb gospođa Martina Cuvaj, ispred Grada Ivanić-Grad zamjenik gradonačelnika gospodin Željko Posilović, zatim Općinski načelnik Općine Kloštar Ivanić načelnik gospodin Željko Filipović kao i Općinski načelnik Općine Križ gospodin Marko Magdić. Na sastanku je naglašeno da je  17.01.2019. godine potpisan Ugovor UP.02.1.1.05.0246 za program „Zaželi-Sve je lakše uz ženske ruke“ kojeg financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u iznosu od 1.702.407,78 kn. Do sada su kroz program nabavljena sredstva za rad i za osobnu higijenu korisnika, zaposlena je voditeljica i 6 žena koje će kroz 24 mjeseca obilaziti 30 korisnika i pružati besplatnu uslugu pomoći u kući osobama starije životne dobi, osobama s invaliditetom, nemoćnim i bolesnim osobama koje iz nekog razloga nisu u mogućnosti obavljati kućanske poslove. Koordinatorica i voditeljica napomenule su da su žene zaposlene od 01.04.2019. godine, te da se program odvija na obostrano zadovoljstvo i žena i korisnika. S područja Općine Križ, ovim su projektom zaposlene dvije žene koje na području Općine Križ svakodnevno vode brigu svaka o 5 obitelji u potrebi.