Božićna i novogodišnja čestitka

Drage sugrađanke i sugrađani,

na kraju ove godine od srca zahvaljujem na povjerenju i potpori koju nam pružate u cilju ostvarenje zadanih ciljeva. Puni nade ulazimo u novu godinu sa željom da se nastavi sve što je dobro te da svu snagu usmjerimo prema boljitku naše Općine. Božićni blagdani vrijeme su obiteljskog okupljanja i prijateljskih susreta. U ove blagdanske dane pozvani smo živjeti u duhu međusobnog uvažavanja, solidarnosti, razumijevanja, dobrote i ljubavi. S tom nadom i vjerom svim ljudima dobre volje želim blagoslovljen Božić, a u Novoj 2019. godini obilje zdravlja, sreće i uspjeha.

Vaš načelnik,
Marko Magdić, struč. spec. oec.

Prikupljanje božićnih drvaca

Kao i svake godine tako i početkom 2019. Ivakop d.o.o. Ivanić-Grad organizira akciju prikupljanja i odvoza božićnih drvaca te se stoga mole korisnici da božićna drvca odlože pokraj svojih spremnika za miješani komunalni otpad (zelenih kanti/kontejnera).

Prikupljanje i odvoz provoditi će se sljedećim planom odvoza koji započinje od utorka 08.01.2019. i to za:

Općinu Kloštar Ivanić ……. 08. siječnja, 2019.
Grad Ivanić Grad ………….. 09. i 10. siječnja, 2019.
Općinu Križ ………………….. 11. siječnja, 2019.

Prikupljena božićna drvca i ove godine odvoze se na farmu obitelji Ciganović, gdje će se koristiti u ishrani magaraca i na taj način izbjeći će se odlaganje u tijelo odlagališta ili kompostiranje.

KUD Graničar proslavio 110 godina rada

KUD Graničar iz Križa, i ove je godine održao tradicionalni Božićni koncert kojim je ujedno proslavljeno 110 godina rada tog kulturno-umjetničkog društva. Na slavljeničkom koncertu uz sve generacije Graničara, nastupili su i gosti iz Vrbovca, HKUD Petar Zrinski te KUD Kolo iz Starog Grabovca, a posebna gošća večeri bila je Vera Svoboda. Spektakularan koncert bivših i sadašnjih članova KUD-a Graničar te gostiju održan je Školskoj sportskoj dvorani pred mnogobrojnom publikom koja je došla podržati 110 godina čuvanja tradicije i baštine, ne samo našeg kraja već i cijele Hrvatske. „To je ono što je izrazito bitno, da čuvamo sve ono naše, što je izvorno. Drago mi je da mogu vidjeti svake godine ovoliko djece koja se od malena uče upravo tome, da čuvaju tradiciju. Dok je sve te djece ovdje, strpljivih roditelja i svih onih koji rade s njima bit će i KUD-a Graničar“- istaknuo je ponosni predsjednik Stevo Turčinović.

DOČEK NOVE 2019. GODINE U KRIŽU

Ako još ne znate kuda na doček Nove godine, pridružite se proslavi koju po prvi put organizira Općina Križ. Doček Nove godine uz besplatne kobasice i šampanjac te vatromet u ponoć bit će organiziran na platou ispred Društvenog doma u Križu, a u slučaju lošeg vremena proslava seli u zatvoreni prostor Društvenog doma. Uz ugostiteljsku ponudu pića za dobru atmosferu pobrinut će se tamburaški sastav Modri biseri i to sve do 02 sata iza ponoći, odnosno 1.1.2019. godine!