Potpisani ugovori sa stipendistima Općine Križ

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić danas je potpisao ugovore sa stipendistima Općine Križ. Njih 22 dobilo je Općinske stipendije i to 12 učenika stipendije u visini 500,00 kn mjesečno te 10 studenata stipendije u visini 1.000,00 kn mjesečno.

Učeničke stipendije dodijeljene su prema socijalnom kriteriju i prema kriteriju izvrsnosti jednako kao i studentske stipendije, a dodijeljena je i jedna posebna studentska stipendija i to prema kriteriju umjetničke darovitosti – stipendija Milke Trnine.

Poticati obrazovanje mladih jedna je od misija i zadaća Općine Križ, a Općinski načelnik ističe, da posebno raduje što je čak četiri stipendista odustalo od Općinskih stipendija budući su dobili Državne stipendije, a to znači da će pomoć u obrazovanju ove godine primiti znatno veći broj mladih Općine Križ što im otvara mogućnost uspješnijeg školovanja.

Božićni pokloni Općine Križ i Crvenog križa

Općinski načelnik Marko Magdić s volonterima Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad i Crvenog Križa Općine Križ, obišao je i darivao socijalno ugrožene osobe Općine Križ.

Sukladno Sporazumu o osiguranju i izdvajanju sredstava za darivanje socijalno ugroženih osoba između Općine Križ, Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad, Općina Križ i ove će božićne blagdane darivati ukupno 106 osoba po popisu Centra za socijalnu skrb Ivanić-Grad i Matičnog ureda, i to stare i nemoćne te djecu iz socijalno ugroženih obitelji – korisnike Zajamčene minimalne, darivati će se i osobe s invaliditetom – korisnici Prava na osobnu invalidninu te osobe starije od 90 godina koje žive na području Općine Križ.

Iz Proračuna Općine Križ za podmirenje troškova darivanja socijalno ugroženih osoba uoči božićnih blagdana utrošiti će se gotovo 13.000,00 kuna.