ODRŽANA 18. SJEDNICA OPĆINSKOG VIJEĆA OPĆINE KRIŽ

Jučer je održana 18. sjednica Općinskog vijeća Općine Križ. Sjednici je nazočilo 13 od 15 članova Općinskog vijeća (na sjednici nisu nazočile Ivana Posavec Krivec i Ines Dundović). Na početku sjednice jednoglasno je prihvaćen Zapisnik s prethodne sjednice, kao i dnevni red 18. sjednice Općinskog vijeća.

Tijekom aktualnog sata, Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić izvijestio je članove Općinskog vijeća o događanjima u razdoblju od protekle sjednice, kao i o radovima koji su u tijeku ili su privedeni kraju. Između ostalog, Načelnik Općine Križ izvijestio je članove Općinskog vijeća da su u tijeku radovi u Zagrebačkoj ulici na adresi Zagrebačka 7. Radovima će se obuhvatiti kompletna obnova parkirališta, koja uključuje zamjenu postojećeg asfaltnog zastora novim asfaltom, te uređenje pristupne rampe za invalide. Predvidivi rok završetka radova je 31. prosinca 2018. godine, koji može biti produljen razmjerno nepovoljnim vremenskim uvjetima. Također, započeli su i radovi na asfaltiranju 1.4 km kolnika kroz Staklenu ulicu u Bunjanima i to dijela od skretanja za naselje Šumećani do skretanja za naselje Šušnjari. Ovim radovima rješava se najkritičnija dionica te ceste. Vrijednost ove I. faze asfaltiranja iznosi 620.000,00 kn od čega je Općina Križ od Zagrebačke županije ostvarila sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn. Pri kraju je i investicija vrijedna oko 85.000,00 kuna u Novoselcu. Riječ je o dogradnji društvenog i vatrogasnog doma uz koju je napravljena garaža u veličini od oko 50 m2 koja će služiti za potrebe Dobrovoljnog vatrogasnog društva Novoselec.
U nastavku sjednice razmatran je prijedlog Odluke o komunalnom doprinosu. Spomenuta je Odluka usklađena s odredbama novog Zakona o komunalnom doprinosu te se nisu mijenjale zone za plaćanje komunalnog doprinosa niti jedinične vrijednosti komunalnog doprinosa.. Odluku o komunalnom doprinosu članovi Općinskog vijeća jednoglasno su usvojili.
Jednoglasno je usvojena i Odluka o dodjeli stipendija učenicima i studentima za školsku/akademsku godinu 2018./2019. Stipendiju je dobilo deset studenata i dvanaest učenika.
Članovi Općinskog vijeća također su razmatrali dva pristigla prijedloga na Javni poziv za dodjelu Plakete Milke Trnine koja će biti dodijeljena u četvrtak 13. prosinca 2018. godine na Svečanom božićnom koncertu u Vezišću. Prijedlog Mješovitog pjevačkog zbora Milka Trnina Vezišće bio je da se Plaketa dodjeli Općinskom načelniku Općine Križ Marku Magdiću, no nakon što se načelnik zahvalio Zboru na nominaciji, članovi Općinskog vijeća jednoglasno su odučili podržati prijedlog Općinskog načelnika da ove godine Paketu Milke Trnine dobije dugogodišnji predsjednik Mjesnog odbora Vezišće Tihomir Tičak.
U nastavku sjednice jednoglasno je donesena Godišnja analiza stanja sustava civilne zaštite na području Općine Križ za 2018. godinu.
Također jednoglasno je donesen Zaključak o izdvajanju novčanih sredstava za izradu projektno-tehničke dokumentacije za prenamjenu postojećeg objekta dječjeg vrtića u Križu u kulturni centar. Spomenutu dokumentaciju izraditi će trgovačko društvo Karlo projekt j.d.o.o. Križ za 149.400,00 kuna.
Vezano uz radove u tijeku, Općinsko je vijeće jednoglasno donijelo Zaključak o izdvajanju novčanih sredstava za radove uređenja parkirališta ispred zgrade u Zagrebačkoj ulici 7 u Križu i to Obrtu za prijevoz, usluge i trgovinu Ugarković, vl. Gordan Ugarković, Križ u vrijednosti 154.757,50  kuna.
Općinsko vijeće Općine Križ jednoglasno je odobrilo izdvajanje novčanih sredstava planiranih u Proračunu Općine Križ za 2018. godinu za program  poljoprivrede i to za subvencije poljoprivrednicima do iznosa od 600.000,00 kuna, a koja se odnose na sredstva dodijeljene pomoći za štete nastale uslijed elementarnih nepogoda u iznosu od 339.903,00 kuna  te na sredstva za dodjelu potpore male vrijednosti sukladno Programu potpora poljoprivredi na području Općine Križ za 2018. godinu koji će se utvrditi nakon obrade zaprimljenih zahtjeva po javnom pozivu.

Na ovoj poveznici možete pronaći akte s 18. sjednice Općinskog vijeća Općine Križ.

Dokumenti Općine Križ