ZAPOČELA I. FAZA UREĐENJA STAKLENE ULICE U BUNJANIMA

Kako je i najavljeno, započeli su radovi  na I. fazi asfaltiranju 1.4 km kolnika kroz Staklenu ulicu u Bunjanima i to dijela od nogometnog igrališta, odnosno skretanja za naselje Šumećani do skretanja za naselje Šušnjari. Ovim radovima rješava se najkritičnija dionica te ceste koja je ukupno duga 3,5 kilometara. Ostatak kolnika planira se asfaltirati tijekom 2019. godine.

Vrijednost ove I. faze asfaltiranja iznosi 620.000,00 kn od čega je Općina Križ od Zagrebačke županije ostvarila sufinanciranje u iznosu od 250.000,00 kn.

Predviđena je ugradnja novog asfaltiranog kolnika u dva sloja na nosivoj stabilizirajućoj podlozi, te uređenje bankina. Rok završetka radova je četiri radna dana, a u vrijeme izvođenja radova biti će djelomično ili u potpunosti onemogućeno prometovanje što će se regulirati prometnim znacima te pozivamo stanovnike navedene ulice da korištenje svojih vozila prilagode i usklade prema dinamici radova asfaltiranja.

110 GODINA KUD-a GRANIČAR OBILJEŽITI ĆE SE VELIKIM BOŽIĆNIM KONCERTOM 22. PROSINCA

KUD Graničar Križ ove godine obilježava 110 godine djelovanja, nastavljajući tradiciju rada i djelovanja Hrvatskog pjevačkog društva Kumičić osnovanog 1908. godine. Proslavu te velike obljetnice najavili su proteklog petka, 7.12.2018. godine izložbom u Galeriji Križ posvećenom svima koji su u KUD-u provodili sate i dane na probama, nastupima, putovanjima  družili se kroz pjesme i plesove. Izložbom stoljetnih nošnji, folklornog ruha te izložbom slika generacija ljudi, isplesanih koreografija i fundusa nošnji iz drugih krajeva lijepe naše, Graničarci su nam još jednom dočarali lijepa sjećanja iz prošlosti KUD-a u nadi za bolju budućnost što im je na otvorenju izložbe poželio i Općinski načelnik Marko Magdić. Posebna gošća izložbe bila je etnologinja, voditeljica etnografskog odjela Muzeja Moslavine i muzejska savjetnica, gospođa Slavica Moslavac koja je predstavila i govorila o bogatstvu nošnji Moslavine koje su nosile članice KUD-a Graničar. Sa željom za očuvanjem narodnog blaga Graničar je kroz svoje dugogodišnje postojanje uspio očuvati dio stoljetnog folklornog nasljeđa, te obnoviti fundus nošnji Moslavačkog kraja.

110 godina djelovanja KUD-a Graničar obilježiti će se velikim božićnim koncertom 22. prosinca 2018. godine s početkom u 19 sati u Školskoj sportskoj dvorani u Križu, a na koncertu će nastupiti i gostujući KUD-ovi te gost iznenađenja.