OTVORENA NOVA KUHINJA U ŠKOLI U KRIŽU

Općinski načelnik Općine Križ nazočio je danas svečanom otvorenju nove kuhinje Osnovne škole Milke Trnine u Križu. Osim što ja naša škola uključena u projekt Ministarstva obrazovanja Škola za život, dodatnu kvalitetu obrazovanja za sve đake te osnovne škole, a svakako i olakšanje budžetu njihovih roditelja, donosi sufinanciranje udžbenika za sve učenike i to po prvi put od strane Zagrebačke županije i Općine Križ. No Općina Križ ove je godine odlučila sufinancirati, odnosno pokrenuti još dva nova projekta za dobrobit učenika, a riječ je financiranje obnove školskih stepenica te ono najvažnije, sufinanciranje programa produljenog boravka koji bi trebao krenuti čim Osnovna škola organizira sve potrebno za početak programa. Na otvorenju nove školske kuhinje koju je posvetio Župnik Božo Pinjuh, nazočili su zamjenici župana Zagrebačke županije Nadica Žužak i Hrvoje Frankić te predstavnica Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu Jadranka Dujić Frlan kao i voditeljica službe za društvene djelatnosti Ureda državne uprave u Zagrebačkoj Županiji Dubravka Martić. Novu je modernu kuhinju, koja može isporučiti do 300 obroka dnevno u potpunosti financirala Zagrebačka županije s nešto manje od 900.000,00 kuna. Općinski je načelnik prigodom otvorenja kuhinje još jednom istaknuo da se Općina Križ zalaže za obrazovanje mladih te stoga našim učenicima i studentima sufinancira prijevoz i dodjeljuje stipendije te ostalim ulaganjima nastoji unaprijediti proces školovanja. Sufinanciranje osnovnog i srednjeg obrazovanja od strane Općine Križ i iduće se proračunske godine planira u iznosu od oko 350.000,00 kuna namijenjenih za sufinanciranje prehrane učenika slabijeg imovinskog stanja, sufinanciranje udžbenika za osnovnu školu, sufinanciranje produljenog boravka u Osnovnoj školi Milke Trnine te ostale potpore u cilju unaprjeđenja osnovnoškolskog obrazovanja.

Obavijest o obilježavanju blagdana Svih svetih

Općina Križ u suradnji s Udrugom hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata 91. Otok Ivanić, te ostalim udrugama proizašlim iz Domovinskog rata, prigodno će obilježiti blagdan Svih svetih, obilaskom grobova poginulih hrvatskih branitelja, polaganjem vijenaca kod Centralnog križa i paljenjem svijeća dana 31.10.2018. godine (srijeda) i to slijedećim redoslijedom:

9,45 sati – Posjet Spomen sobi poginulih branitelja iz Domovinskog rata u Galeriji Križ

10 do 11 sati –  Polaganje vijenca i paljenje svijeća kod Centralnog križa na groblju u Križu (polaganje vijenaca i paljenje svijeća kod centralnog  križa na groblju u Križu te molitva za sve poginule i umrle hrvatske branitelje, a zatim i paljenje svijeća na grobovima poginulih hrvatskih  branitelja koji počivaju na groblju u Križu)

11 sati – Polaganje vijenca i paljenjem svijeća kod Centralnog križa na groblju u Rečici Kriškoj