Sabirna akcija “Solidarnost na djelu 2018” – „Ne dvoji!” Za drugog izdvoji!”

Obavijest Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad:

Sukladno Odluci Glavnog odbora Hrvatskog Crvenog križa, dana 11.10.2018. godine (četvrtak) u vremenu od 09,00 do 18,00 sati na teritoriju cijele Republike Hrvatske u organizaciji Hrvatskog Crvenog križa organizira se sabirna akcija “Solidarnost na djelu 2018.”pod nazivom „Ne dvoji!” Za drugog izdvoji!”

Od ove godine ćemo akciju provesti na drugačiji način i to prvenstveno zbog sigurnosti djece, jer nam obično u akciji sudjeluje oko 300 učenika osnovne i srednje škole, koji obilaze cijelo područje Otoka Ivanića, a nalaze se i na glavnim i na sporednim prometnicama po kojima neprestano prometuju vozila. Tako da smo već u škole dostavili letke za učenike i roditelje s obavijestima o našim lokacijama prikupljanja donacija. U svim školama će se provesti akcija na način da će se prikupljati novac i za donirani novac svaki će dobiti naš privjesak, a na ostalim lokacijama (štand i naši prostori) tko donira novac dobiti će naš bon u vrijednosti donirane svote.

Sakuplja se hrana, higijena, novčani prilozi, odjeća i obuća i to:

• Na štandu u Ivanić-Gradu, mali gradski trg, u vremenu od 10.00 do 13.00 sati
  • U skladištu u Ivanić-Gradu, Školska bb, u vremenu od 13.00 do 18.00 sati
  • U prostoru CK u Kloštar Ivaniću, Trg Svetog Ivana bb, u vremenu od 13.00 do 18.00 sati
  • U prostoru CK u Križu Zagrebačka 8, u vremenu od 13.00 do 18.00 sati

Prikupljene donacije biti će uručene socijalno-ugroženim osobama, a za novčana sredstva će se kupiti hrana koja će im isto biti dodijeljena.

Upućujemo Vam zamolbu, da iskažete svoju humanost u potpori organiziranja sabirne akcije “Solidarnost na djelu 2018. za pomoć osobama u socijalnoj potrebi, u skladu s Vašim mogućnostima.