ZAPOČELA 4 MILIJUNA KUNA VRIJEDNA MODERNIZACIJA JAVNE RASVJETE

Započeli su radovi na rekonstrukciji kompletne javne rasvjete na području Općine Križ. Prve lampe zamijenjene su na području Rečice Kriške a tijekom narednih 30 dana bit će zamijenjeno preko 1200 zastarjelih rasvjetnih tijela novom energetski učinkovitom LED rasvjetom.

Općina Križ potpisala je ugovor o energetskom učinku vrijedan gotovo 4 milijuna kuna. Glavni cilj potpisivanja ovog ugovora je modernizacija, rekonstrukcija i učinkovito upravljanje sustavom javne rasvjete na području Općine Križ. Ugovor je potpisan na 10 godina i to sa zajednicom ponuditelja – EXPERTA GRUPA d.o.o., Industrijska 30, 34000 Požega, (vodeći partner) i LED RASVJETA d.o.o., Industrijska 30, 34000 Požega (partner) te VERITAS ESCO d.o.o., Mejaši 2, 21 000 Split, (partner).

Također, u sklopu modernizacije javne rasvjete otvara se mogućnost da umjesto postojećeg režima javne rasvjete u kojem se javna rasvjeta gasi u određeno vrijeme, na mjestima gdje se to pokaže potrebnim, javna rasvjeta radi cijelu noć. Svrha ovog projekta je da se kroz uštede potrebne energije za javnu rasvjetu modernizira postojeća javna rasvjeta i omogući stanovnicima kvalitetnija komunalna usluga.

Radni sastanak u Županiji – Povežimo i udružimo naše poljoprivrednike!

Iz Zagrebačke županije pozivaju sve voćare, povrćare, cvjećare, mlade poljoprivrednike i ekološke proizvođače da se odazovu u što većem broju!

Naime, s ciljem intenziviranja suradnje, razvoja dijaloga i organiziranja/udruživanja ekoloških proizvođača, mladih poljoprivrednika i proizvođača voća, povrća i cvijeća s područja Zagrebačke županije, za ove tri skupine proizvođača bit će organizirana tri zasebna radna sastanka u prostorijama Županije.

Raspored sastanaka:

1. listopada 2018. (ponedjeljak) u 13:30 sati – radni sastanak s ekološkim proizvođačima

3. listopada 2018. (srijeda) u 13:30 sati – radni sastanak s mladim poljoprivrednicima

4. listopada 2018. (četvrtak) u 13:30 sati – radni sastanak s proizvođačima voća, povrća i cvijeća

Svaki od ovih sastanaka održat će se u sjedištu Zagrebačke županije u Ulici grada Vukovara 72/V u Zagrebu u dvorani 17.

Zagrebačka županija kontinuirano ulaže znatna sredstva za potpore u poljoprivredi, no kako ta komunikacija ne bi bila jednosmjerna – odlučili smo „za jednim stolom“ okupiti naše poljoprivrednike iz ova tri sektora. Želja nam je detektirati najaktualnije probleme koje imaju naši proizvođači, ali i čuti njihove prijedloge mjera i projekata za koje oni sami smatraju da bi bili korisni za razvoj proizvodnje i ruralnih područja.

Također, cilj ovih radnih sastanaka je međusobno povezati naše poljoprivrednike u odgovarajuće zadruge (voćari, povrćari i cvjećari) i udruge (Udruga mladih poljoprivrednika Zagrebačke županije i udruga ekoloških proizvođača Zagrebačke županije).