Ministrica Divjak i potpredsjednik Vlade Štromar na prvom danu škole u Križu

Povodom početka školske godine potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva i prostornoga uređenja Predrag Štromar te ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak kao i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić te Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić, obišli su Osnovnu školu Milke Trnine u Križu koja je uz još tri škole na području Zagrebačke županije uključena u eksperimentalni program kurikularne reforme „Škola za život.“

Nakon što je goste pozdravio ravnatelj Zlatko Hasana djeca su pripremila prigodnu priredbu povodom početka školske godine. Ministrica Blaženka Divjak u pratnji potpredsjednika Vlade Predraga Štromara obišla je učionicu koja je opremljena materijalima za izvođenje nastave kroz program kurikularne reforme „Škola za život.“ Ministrica je isprobala rad na tabletima i težinu školskih torba te porazgovarala s učenicima petog razreda. Održan je također video konferencijski poziv školama kojima su u posjetu ostali dužnosnici te je uspostavljen video link putem CARNet-a preko kojeg se ministrica Divjak direktno uključila i pozdravila učenike u još 4 škole.

Naša se škola, prva prijavila i ušla u eksperimentalni program u kojem sudjeluje 187 učenika prvih, petih i sedmih razreda. Učenike su danas na školskim klupama dočekali besplatni udžbenici. Naime Općina Križ u suradnji s Zagrebačkom županijom po prvi put u povijesti osigurala je sredstva za nabavu udžbenika za sve učenike Osnovne škole Milke Trnine. Za sljedeću školsku godinu osigurana su sredstva u ukupnom iznosu od 298.104,00 kuna, od čega Općina Križ osigurava 123.734,00 kuna, a Zagrebačka Županija 174.370,00 kuna za nabavu kompleta udžbenika i radnih bilježnica za obvezne predmete. Također, vodeći brigu o unaprjeđenju standarda za sve učenike i učitelje naše Osnovne škole, svake godine u povodu početka nastave Općinski načelnik daruje školu. Ove godine u suradnji s ravnateljem škole Zlatkom Hasanom, dogovoreno je da po završetku obnove školske kuhinje, Općina Križ financira uređenje vanjskih stepenica prema školi.

Početak pedagoške godine

Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić i njegov zamjenik Zlatko Hrastić, posjetili su danas povodom početka nove pedagoške godine male vrtićance u Dječjem vrtiću Križ i to objektu Križ i Novoselec. Ove je godine upisano znatno više djece u kriški vrtić, ukupno 160 mališana, zbog čaga je u objektu Križ otvorena nova jaslička skupina. Zaposlene su i dvije nove odgojiteljice, a Općinski je načelnik izuzetno ponosan što nema neupisane djece u Dječji vrtić Križ.

Održan rukometni turnir TRNINA 2018.

U školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Milke Trnine u Križu, 2. rujna 2018. godine, u sklopu programa Dana Općine Križ, odigran je još jedan tradicionalni turnir TRNINA 2018. u organizaciji ženskog rukometnog kluba Trnina.

Učestvovale su 4 ekipe: Dugo Selo ’55, Ivanić, Petrinja, Trnina. Odigrano je 6. međusobnih utakmica.

Dugo Selo ’55- Ivanić 10-4

Petrinja – Trnina 5-18

Dugo Selo ’55 -Petrinja 7-10

Trnina – Ivanić 21-10