POTPORA OPĆINE KRIŽ VATRENIMA

Ovih tjedana ispisuje se nogometna povijest Hrvatske, a u nedjelju  15. srpnja 2018. godine s nestrpljenjem iščekujemo da naši već sada zlatni dečki ispišu i zadnju stranicu. Općina Križ upućuje čestitke hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji na povijesnom plasmanu u finale svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji! Naši vatreni su u svim pokazali pobjednički karakter, junačko srce i igračko znanje, te im želimo uspjeh i u finalu protiv Francuske i nadamo se dolasku pokala svjetskog nogometnog prvaka u Lijepu Našu. Vaša igra ispisuje najljepše stranice novije hrvatske povijesti te služi kao putokaz novim naraštajima i izvan sportskih arena.

Kolektivni ponos koji je zavladao Hrvatskom najbolje opisuju riječi anonimnog autora koje kruže društvenim mrežama:  „Moja je domovina dobila boju. Onu koju dugo na njoj vidjela nisam. Obojili je vaši dresovi, a naše je suze razlile. Vaš je znoj ponio u sebi snagu mora Jadranskoga. Vaša je borba poprimila ljepotu polja beskrajnih što se zlate. Zato vas želim zamoliti. Igrajte sinovi njeni, igrajte djeco hrvatska. Igrajte za nju. Domovinu moju koja zadnjih dana ne izgleda isto.“

Iznad svih, Hrvatska!!!