U Narodnim novinama br. 54 od  13.06.2018. godine u oglasnom dijelu pod rubrikom Nadmetanja objavljen je JAVNI NATJEČAJ za prikupljanje pisanih ponuda za davanje u zakup poslovnoga prostora u Križu za rad političkih stranaka.

Općina Križ daje u zakup poslovni prostor u Križu, na adresi Trg Svetog Križa 13, koji se nalazi u Staroj zgradi – u parku Križ (k.č.br. 575/3 k.o. Križ), unutarnji peti ulaz s lijeve strane, površine 18 m². Namjena poslovnoga prostora je isključivo za rad političkih stranaka koje djeluju na području Općine Križ.

Rok za dostavu ponuda na adresu Općine Križ je 30 dana od objave natječaja, odnosno zaključno sa danom 13.07.2018. godine.

LINK NA JAVNI NATJEČAJ

Gotova umjetna trava

Završila je ugradnja sportske podloge, odnosno umjetne trave na Sportskom parku u Križu. Općinski je načelnik Marko Magdić danas i sam iskuša kako je igrati na umjetnoj travi, a istu mogu koristiti i svi sportaši i rekreativci Općine Križ, ali i djeca Osnovne škole Milke Trnine. Investicija je to vrijedna 200.000,00 kn od čega je 80.000,00 kn dobiveno od Zagrebačke županije, a ostatak je financirala Općina Križ. Ovo je nakon uređenja dijela prostorija u objektu na Sportskom parku u Križu i montaže novih tribina za nogometno igralište, jedna u nizu investicija kojom se u narednom periodu planira uljepšati i unaprijediti sportska ponuda na najvećem sportskom objektu u Općini Križ. U tijeku je i izgradnja terena za odbojku na pijesku, investicija vrijedna oko 20.000,00 kn, što će zasigurno doprinijeti kvaliteti ljetnih praznika za svu djecu i mlade u Križu.