Još 100.000,00 kuna za Općinu Križ

Ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac danas je potpisala ugovore o sufinanciranju projekata u 2018. godini prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova. jedan od njih, vrijedan 100.000,00 kuna, potpisao je i Općinski načelnik Općine Križ Marko Magdić.

Novih 100.000,00 kuna Općina Križ dobila je od Ministarstva regionalnog razvoja i europskih fondova za izradu projekta za prenamjenu zgrade dječjeg vrtića u Križu u kulturni centar, a sve nakon što se izgradi novi dječji vrtić.

Izrada projektne dokumentacije ukupno iznosi oko 155.000,00 kn. Projektom se planira prenamijeniti spomenutu zgradu na način da se u nju preseli Knjižnica i čitaonica, ali i uredi nekoliko prostorija za udruge. Prema prvim procjenama vrijednost projekta bila bi oko 1.000.000,00 kn.