DAN PLANETA ZEMLJE OVE NEDJELJE U ORGANIZACIJI SAVJETA MLADIH

Savjet mladih Općine Križ, uz podršku Općine Križ, povodom „Dana planeta Zemlje“, 22.04.2018. godine u nedjelju, od 10 sati, u parku u centru Križa organizira akciju čišćenja okoliša i sortiranja otpada te edukaciju djece o važnosti očuvanja okoliša. Naravno, organizirat će se i razne zabavne aktivnosti kao što su crtanje dječjih crteža i izrada edukativnih plakata na temu „Dan planeta Zemlje“.

Svi ste pozvani da se uključite i odvojite dan za planetu Zemlju!!!

DAN PLANETA ZEMLJE – 22.04. – OBAVIJEST

Nevena Rendeli trči u Križu

Cross Hill Run 2018. utrku dobrih želja, 19.05.2018. godine trčat će i Nevena Rendeli Vejzović, poznata novinarka i voditeljica koja je na svom Instagram profilu već objavila nekoliko videa kako se priprema za ovu vrlo zahtjevnu rutu. Specifičnost utrke u Križu i ono zbog čaga trkačima predstavlja poseban izazov su njeni brjegovi čije savladavanje je vrlo zahtjevan zadatak i za dobro utrenirane i iskusne trkače.

Start utrke je na Trgu Sv. Križa u Križu te se kreće kroz Zagrebačku ulicu, zatim Čoporovom ulicom prema ulici Josipa Badalića u smjeru centra Križa. Iz ulice Josipa Badalića skreće se u ulicu Braće Radića sve do skretanja u Industrijsku cestu. Industrijskom cestom utrka ide u smjeru Novoselca prema Ulici Hrvatske mladeži zatim lijevo kroz Kamenarsku ulicu izbija na Moslavačku ulicu. Moslavačkom ulicom ide se u smjeru centra Križa i to do kružnog toka na kojem se izlazi na drugom izlazu prema centru Križa, točnije ulicom Milke Trnine do Trga Sv. Križa gdje je cilj. Trasa je duga 5 km, a za dionicu od 10 km istrčavaju se dva kruga iste trase.

Jeste li spremni na izazov? Prijavite se na: www.runcroatia.hr ili www.stotinka.hr